Sıradaki içerik:

Xbox One X Cyberpunk 2077 Paketini Tanıttı!

e
sv

Google Play Store’da Yeni Güncelleme Sağlandı

282 okunma

Google, evde kaldığımız vakitlarda işimizi kolaylaştıracak, yeni bir bölümü Play Store’a ekledi.

Google, çoğumuzun evde kalarak kendini salgından koruduğu vakitlarda çocuklara yönelik bir ismim attı ve Play Store için yeni “Kids” seçeneğini duyurdu. Kids bölümü ön görü edeceğiniz üzere çocuklar amacıyla geniş bir program yelpazesine sahip.

Google, Kids sekmesinde listelenen programları “öğretmen onaylı” olarak tanımlıyor. Firma, çocuklara yönelik programların belirli bir standardın üzerinde olması amacıyla ABD’deki akademik eksperler ve öğretmenlerle çalışıyor. Öğretmen onaylı programlar Kids sekmesi dışındaki yerlerde, özel bir etiketle gösteriliyor. Böylece programın çocuklara ideal olduğunu anlayabiliyorsunuz.

Google’ın tespit ettiği kriterler arasında programın yaşa ideal olması, sunmuş olduğu öğrenme deneyiminin türü ve nasıl bir mesaj verildiği var. Firma, programın öğretmen onaylı olmasında hangi kriterin etkili olduğunu da açıkça gösteriyor; böylelikle veliler programın ne işe yarayacağını daha iyi anlayabiliyorlar.

ABD’de önümüzdeki birkaç gün içersinde kademeli olarak kullanıma açılacak olan Kids sekmesi, vakit ortamında başka ülkelere de istikbal fakat bunun ne vakit olacağı ile ilgili bir bilgi henüz yok.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.