Sıradaki içerik:

Instagram, Sponsorlu İçerikleri Sponsorlu Olarak İnfluencer’ları Hedefine Alıyor.

e
sv

Google Play Store ve App Store İndirme Sayıları Açıklandı!

avatar

Çağrı

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2020’nin yaradığı şirketlerden bir tanesi Google oldu. Teknoloji devi, senenin üçüncü çeyreğinde mağaza indirmelerinde rakibi Apple’ı 3’e katlamayı başardı. Hem de Google Play indirmeleri bir önceki yıla göre %30’luk bir artış yaşadı.
2020, dünya çapında çoğu ülke ve milyarlarca insan amacıyla gerektiğince zor geçiyor. Fakat birtakım şirketler bu seneyi en az hasarla atlatmayı başarabiliyor. Bu şirketlerden bir tanesi de teknoloji dünyasının en büyük şirketlerinden Google.

Sensor Tower doğrulusunda yayınlanan son raporda, bu senenin üçüncü çeyreğindeki program mağazası indirme rakamları meydana çıktı. Google, senenin üçüncü çeyreğinde indirme rakamlarında Apple’ı üçe katlayarak geride bıraktı.

Play Store indirmeleri App Store’u üçe katladı

Sensor Tower doğrulusunda yayınlanan rapora göre yılın üçüncü çeyreğinde, Google Play Store 28,2 milyar indirmeye sahipken aynı dönemde Apple’da bu miktar 8,2 milyarda kaldı. İnsanların, bütün dünyayı etkileyen koronavirüs salgını sebebiyle evde kalması program indirmelerine de yansıdı. Toplamda Play Store’dan 80,6 milyar program indirilirken App Store’da bu sayı 26,6 milyar olarak gerçekleşti.

Play Store’un bu başarısının arkasındaki sebeplerden bir tanesi de 2,7 milyon program ile en büyük program portföyüne sahip platform olması ki burada da bir öğrenci çeyreğe göre %5,85’lik bir artış yaşandığı görülüyor. Uygulama dağılımına bakıldığında %13,49’unu oyunlar meydana getiriyor ve onu sırayla %9,11 ile eğitimle alakalı indirmeler, %6,95 ile işle alakalı indirmeler takip ediyor. Hem de Google Play Store’un geçen yılın aynı devresine göre %30,3’lük bir artış yaşadığı görülüyor. Apple’da ise bu artış %2,5 seviyelerinde kalıyor.

Tabii ki bu bilgileri değerlendirirken işletim sistemlerinin kullanıcı adetlerini da göz önünde bulundurmak gerekiyor. GlobalStatus’ün bilgilerine baktığımız vakit dünya üzerindeki Android kullanıcı kitlesi toplam kitlenin %74,43’lük bir kısmını oluştururken iOS işletim sistemine sahip cihazlar ise pastadan %24,99’luk bir pay alıyor. Bütün bunların yanı sıra program mağazalarındaki program adetlerini da kıyaslayacak olursak, Google’ın 2,7 milyonluk program mağazasına karşı App Store’un mağazasında 1,82 milyon program bulunuyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.