Telefonlar

Google, Pixel telefonlar ile rekor kırdı!

Pixel 7 serisi akıllı telefonların lansmanına sadece birkaç saat kala yeni bir rapor Googe’ın başarısını gözler önüne serdi. Google’ın Pixel serisinden bugüne kadar yaklaşık 30 milyon akıllı telefon sattığı ortaya çıktı.

Haber, güvebilir bir kaynak olan Vlad Savov’dan geldi. Yeni verilere göre, Arama Motoru devi şimdiye kadar on milyonlarca telefon satmayı başardı ve 2022 amiral gemisi modelleri Pixel 7, satışları şimdi 30 milyonu aşacak.

Hatırlatmak gerekirse Pixel serisi akıllı telefonların satışları, Pixel 3a modelinin piyasaya sürülmesinin ardından 2019’da gerçekten artmaya başladı. İlk orta sınıf telefonu ile şirket, bir yılda 2 kat büyüme elde etmeyi başardı ve tek bir yılda 7 milyon adetin üzerinde satış yapmayı başardı.

Google, Pixel telefonlar ile rekor kırdı!

Şimdi, IDC raporu kesin satış rakamının son altı yılda satılan yaklaşık 27,6 milyon adet Pixel telefon olduğunu bildiriyor. Bu, temel olarak Google’ın her yıl yaklaşık 4,6 milyon telefon sattığı anlamına geliyor. Bununla birlikte, bazı yıllar açıkça markanın diğerlerinden daha fazla başarı elde ettiği de ortaya çıktı. Ancak genel olarak, bu rakam, yalnızca 2021 yılında dahi Google’un elde ettiğinin 10 katını sevk eden Samsung Electronics gibi pazar liderleriyle karşılaştırıldığında hala oldukça küçük

Ancak buna rağmen, Pixel serisi, son nesil Pixel 6 serisinin Google akıllı telefon serisi için satış rekoru kırması ile yeniden yükselişte görünüyor. Şimdi, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro da merakla bekleniyor.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/mobil/google-pixel-telefonlar-ile-rekor-kirdi-633ec2b1648f9772de77ef50

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu