Sıradaki içerik:

Google Alışveriş Reklamlarını Kapatma Kararı Aldı

e
sv

Google Pixel 4a 4 Ağustos’ta Tanıtılacak

avatar

Oğuzhan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Nispeten uzun bir bekleyişten sonra, Google nihayet beklenen Google Pixel 4a’nın Mayıs’taki ilk lansman etkinliğinin ertelenmesinden sonra 4 Ağustos’ta resmi çıkışını yapacağını doğruladı.

Cihaz henüz resmi hale getirilmemiş olmasına rağmen, tasarım ve teknik özelliklerine ilişkin bilgilerin çoğu son birkaç ay içinde ortaya çıkmıştı.

En son olarak, Google Pixel 4a’nın resmi lansmanı’nın Google’ın Kanada mağazasında Just Black renk seçeneği buldu. Render, ön panelinde tanıdık bir delik delme tasarımı ve arkada , YouTube’a yüklenen daha önceki bir uygulamalı videodan gördüklerimize benzeyen benzersiz bir kare kamera modülü ortaya koydu.

Teknik özelliklerine gelince, Google Pixel 4a’nın standart 60Hz ekran yenileme oranıyla gelen 5.81 inç FHD + ekrana sahip olması bekleniyor. Ön paneli ayrıca sol üst köşedeki delik delme bölmesinde bulunan 8 megapiksel selfie kamerayı da gösterecek.

Kapak tarafında, kamera gövdesinde bir LED flaşın yanında tek bir kamera bulunuyor olacak. Önceki raporlara göre, arka kamerası Elektronik Görüntü Sabitleme (EIS) ile gelen 12 megapiksel bir sensör ile geleceği söyleniyor.

Bunun yanı sıra, son Geekbench listesinden Google Pixel 4a’nın 6GB RAM ve 64GB dahili depolama ile eşleştirilmesi beklenen sekiz çekirdekli Snapdragon 730 platformu tarafından destekleneceğini de öğrenmiştik.

Google Pixel 4a, 18W hızlı şarj için destek taşıyabilecek 3.080 / 3.140mAh pilden güç alacak. Her zamanki gibi Pixel 4a, kullanıcıları için stok bir Android deneyimi sunacak olan en yeni Android 11 OS ile birlikte gönderilecek.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.