Yazılım

Google Mesajlar’dan sevilen iOS özelliği geliyor

Google Bildiriler, geçtiğimiz aylarda reaksiyon verme ve iPhone’dan gelen emojileri görme özelliğini kullanıma sunmuştu. Firma, Eylül ayında ise iletilere emojiyle reaksiyon verme özelliğini sunmaya başladı. Ancak tekrar de iOS‘ta yer alan bir özellik Google Bildiriler üzerinde eksik kaldı. Bunun olmaması için Google Bildiriler, yeni özelliğini test etmeye başladı. Pekala, bu özellik nedir? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Google İletiler için emoji ile reaksiyon verme özelliği genişliyor!

Google İletiler uzun müddettir bir gönderiye basılı tutarak emojiyle reaksiyon verme özelliğini sunuyor. Lakin bu özellikte sırf sevinçten gözünden yaş gelen emoji, gözünden kalp çıkan emoji, kızgın hız emoji üzere temelde en çok kullanılanlardan yedi tanesi yer alıyordu.

google mesajlardan sevilen ios ozelligi geliyor 0

Yedi tane emoji kimi Google Bildiriler kullanıcıları için yetersiz kalıyordu. Ayrıyeten ek olarak WhatsApp ve iOS üzerinde bildiriler için emojiyle reaksiyon verme özelliğinde rastgele bir hudut bulunmuyor. İkisinde de istenilen emojiler reaksiyon vermek için kullanılıyor.

Firma, artık emojilerin yanına WhatsApp’ta yer aldığı üzere + işaretli bir emojiyle oburlarının de kullanılmasını sağlayacak. WhatsApp için de durum motamot bu biçimde ilerlemişti. Şirket emojilerle reaksiyon verme özelliği için birinci evvel en çok kullanılanları sundu. Bir müddet sonra ise bunu genişleterek uygulama üzerinde yer alan bütün emojileri kullanım için müsaade verdi.

Google İletiler için emojilerle reaksiyon verme özelliği tekrardan belirtmek gerekirse şimdilik test kademesinde bulunuyor. Kararlı sürüme ne vakit geleceği ise şimdilik belgisiz. Firma iOS’ta yer alan özellikleri, kendi kullanıcılarının da deneyimlemesi için güncelleme yapıyor.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Google Bildiriler için test kademesindeki yeniliği nasıl buldunuz ve uygulamadan beklediğiniz özellikler neler? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/google-mesajlar-emoji-secenekleri-genisliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu