Sıradaki içerik:

Apple iPhone 12, LTE seçeneğine de ulaşacak, 549 dolara mal olacak

e
sv

Google, Google Meet Yol Haritasını Duyurdu

220 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün


Google, önümüzdeki birkaç ay boyunca Google Meet (daha önce Google Hangouts) için yol haritasını açıkladı ve Meet to toplanan artan sayıda kişi, ekip ve kuruluş için yeni özelliklerin geliştirilmesini hızlandırmaya devam ettiklerini söyledi. Bağlı kalın.

GOOGLE MEET YOL HARİTASI

Ana yeni özelliklerden biri, Google’ın Nest Hub Max’te kullanılabilir olması ve Google’ın bunun dizüstü bilgisayarınızı serbest bıraktığını ve bulunduğunuz herhangi bir odada bağlı kalmanızı sağladığını söyledi.

Daha önce bildirildiği gibi, önümüzdeki birkaç ay içinde gelen başka bir özellik de arka plan bulanıklığı veya arka planınızı seçtiğiniz bir görüntüyle değiştirme yeteneğidir, böylece ekibinizin odağını yalnızca size odaklayabilirsiniz.

İyileştirme toplantı boyutlarını arttırmaktadır. Google kısa süre önce , paylaşılan içeriğin yanı sıra en fazla 16 katılımcıyı görmenizi sağlayan düzen iyileştirmeleri ekledi . Google, aynı anda 49’a kadar katılımcı görmenize izin vermek de dahil olmak üzere daha fazla iyileştirme eklemeyi planlıyor .

Ekiplerin büyük, kurumsal düzeyde toplantılar daha etkin bir şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için planlanan diğer yol haritası geliştirmeleri şunları içerir:

 • El kaldırma : Katılımcıların bir soruları veya söyleyecekleri bir şey olduğunda “ellerini kaldırmasını” sağlayarak daha büyük toplantılara katılımı artırın.
 • Toplantı katılımı : Toplantı sahiplerine toplantılara kimlerin katıldığını görmek için basit bir yol verin.
 • Ara odaları : Büyük toplantıların daha küçük gruplara ayrılmasını, paralel tartışmaların yapılmasını ve bittiğinde yeniden toplanmasını kolaylaştırın.
 • Soru ve Cevap: Dinleyicilerin konuşma akışını aksatmadan soru sormaları için bir kanal sağlayın.
 • Yoklama : Katılımcıları gerçek zamanlı yoklama ile büyük toplantılara dahil edin.
 • Ek denetleyici denetimleri: Toplantı sahiplerine sesi kapatma, sunma, katılma ve daha fazlası için ek denetimler verin.

Google ayrıca, bazı çalışanlar işe dönmeye başladıkça ve daha fazlası evde kaldıkça küçük video konferans odalarının oluşturulmasında bir artışa hazırlanıyor. Bunu akılda tutarak Google kısa süre önce ASUS başlangıç ​​kitini piyasaya sürdü ve her boyuttaki odayı Meet’ın gelişmiş video özellikleriyle donatmayı kolaylaştırdı.

Google, Google Meet donanımı için Hey Google ses kontrolünü (şu anda Beta’da) etkinleştirmeyi planlıyor , böylece ekranlara ve düğmelere dokunmadan basit sesli komutlarla bir toplantıya katılmayı ve sonlandırmayı kolaylaştırıyor.

Google, Jamboard işbirliğine dayalı beyaz tahta deneyimini Meet’a getiriyor . Jamboard, ekiplerin dizüstü bilgisayarlardan, mobil cihazlardan veya fiziksel Jamboard’lardan yaratıcı bir şekilde beyin fırtınası yapmasını sağlar. Jamboard’u Meet’a entegre etmek, uzaktaki kişilerin beyin fırtınası faaliyetlerine katılmasını kolaylaştırır, ancak aynı zamanda ofis beyaz tahtasına geri dönen çalışanların doğrudan dizüstü bilgisayarlarından veya mobil cihazlarından da olmasını sağlar.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.