Sıradaki içerik:

Netflix Türkiye İletişim Müdürü:Gelir Rakamları Gerçeği Yansıtmıyor

e
sv

Google Meet , Android ve iOS’taki Gmail Uygulamasında Kullanılabilir

avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google, video konferans hizmeti Google Meet’ı önümüzdeki haftalarda Android ve iOS’taki Gmail uygulamasına entegre edecek . Bu entegrasyonla, kullanıcıların toplantılara katılmak için artık özel Google Meet uygulamasına ihtiyacı yoktur .

Gmail üzerinden bir toplantı daveti aldığınızda, URL’ye dokunabilir ve aşağıda gösterildiği gibi süreçte herhangi bir sürtünme olmadan toplantının bir parçası olabilirsiniz.

Entegrasyon, Google Meet’un özel uygulamasının Google Play Store’da 50 milyon indirme topladığı bir zamanda geliyor . Google Meet, Gmail uygulamasında ayrı bir alt sekme olarak bulunur.

“Önümüzdeki haftalarda, telefonunuzun Gmail uygulamasında yakında Google Takvim’de planlanan yaklaşan toplantıları görebileceğiniz ve tek bir dokunuşla kolayca katılabileceğiniz yeni bir Meet sekmesi göreceksiniz” diyor Google.

Takvim’de yeni bir toplantı başlatma, paylaşabileceğiniz bir toplantı bağlantısı oluşturma ve bir toplantı zamanlama seçeneğine sahip olursunuz. Ayrıca, “Kodla katıl” seçeneğine dokunursanız, toplantı kodunu girerek toplantılara katılabilirsiniz.

Neyse ki, Google yeni sekme sekmesini kullanmazsanız devre dışı bırakmanın bir yolunu sunar. Toplantı sekmesini Ayarlar -> Hesap -> Toplantı’dan devre dışı bırakabilirsiniz . Burada, Meet seçeneğinin işaretini kaldırmanız gerekecek.

Google’ın kısa bir süre önce Meet ile web üzerinde Gmail’i entegre ettiğini belirtmek gerekir . Gmail’de bulunan sol taraftaki bölmeden erişilebilir. Google, bu kullanışlı entegrasyonlarla kullanıcılara kesintisiz bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Google, Meet’u ücretsiz olarak kullanıma sunduğundan beri , şirket yaygın bir şekilde benimsendiğini fark etti ve kullanıcıları korumak için yeni özellikler ekliyor. Mountain View devi yakın zamanda video görüşmeleri için bir ızgara görünümü ekledi ve şu anda arka plan bulanıklaştırma özelliği eklemek için çalışıyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.