Google Masaüstü Sürümüne Karanlık Mod Geliyor

2 dk


Google, Aramalar hizmeti için karanlık mod özelliğini test etmeye başladı. Bu özellik, Google’a ait arama sayfası ile sonuçların listelendiği sayfanın, karartılmasını sağlıyor. Test edilen özelliğin bütün kullananlara ne zaman sunulacağı şu an amacıyla bilinmiyor.

Google, arama motoru amacıyla karanlık tema özelliğini test etmeye başladı. Windows ve macOS kullanıcıları üzerinden yapılan test, Google ile arama yapmaya çalışmanız halinde hem ana arama sayfasını hem de arama sonuçlarına ait sayfaları karartıyor. Arama motoru, simsiyah bir ton yerine koyu gri renge bürünüyor.

Kullanıcılar, Google’ın test etmeye başladığı yeni özelliği değişik tarayıcılar üzerinden görüntüleyebiliyorlar. Yani ister Egde kullanıyor olun dilerseniz de Google Chrome, arama sayfasını karanlık modda kullanabileceksiniz gibi görünüyor. Özelliği deneyimleyen kullanıcılar, kendilerine değişik alternatifler sunulduğunu söylüyorlar. Bu da sistem ilişkisini sık sık değiştiren kullanıcıların, Google Aramalar’ı da otomatik olarak değiştirebilecekleri manasına geliyor.

Google, yeni özelliği test etmek isteyen kullanıcılara bildirim gönderiyor

Az önce de belirtmiş olduğumuz gibi Google Aramalar’ın karanlık modu, şu an amacıyla test aşamasında. Yani bu özellik, şu an amacıyla bütün kullanıcılar doğrulusunda deneyimlenemiyor. Hem de kullanıcılardan gelen geri bildirimlere baktığımızda; Google’ın bildirimini reddeden kullanıcıların, bir daha bu bildirimi almadıklarını görüyoruz. Yani yukarıdaki bildirimi görürseniz, öneriyi reddetmeden önce iyice düşünün.

Aslına bakacak olursak internet tarayıcıları, detaylı eklentiler yardımıyla karanlık mod olanağı sunuyorlar. Google ise Aramalar’a eklediği özellik ile, yalnızca arama motoru özelinde bir hizmet sunmuş olacak. Fakat bu özelliğin ne vakit kullanıma sunulacağı, şu an amacıyla bilinmiyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

52
7 Paylaşım, 52 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
3
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir