Google Maps, Hindistan Hükümeti İçin Haritalara Tuvalet Ekledi

1 dk


Google Haritalar, medya raporlarına göre, Merkezi hükümetin “Loo Review” kampanyasının bir parçası olarak 45.000’den fazla topluluk ve halka açık tuvalet ekledi. İskan ve Şehircilik Bakanlığı, Hindistan’daki tüm yerel rehberleri Google Haritalar’da halka açık tuvaletleri derecelendirmek ve incelemeleri için teşvik etmek amacıyla Eylül 2018’de Loo Review kampanyasını başlatmak için Google’la el ele verdi.

Raporlara göre, Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman’ın Bütçe konuşmasında Temmuz ayının başlarında açıklanan resmi verilere göre, uygulamadaki tuvalet yer belirleme özelliğinin anıtsal büyümeye tanık olduğunu gösterdi.

Bununla birlikte, Hindistan’daki 45.000 tuvaletin 1.700 şehri kapsadığı ancak Merkez, uygulamada gösterilen kırsal tuvaletin verilerini paylaşmadı.

Kampanya, tüm vatandaşların şehirlerinde halka açık tuvaletleri Google Haritalar , Google Arama ve Asistan’da bulmasına ve aynı şekilde geri bildirimde bulunmasına olanak sağlayan bir özelliğin bir parçasıdır.

Konut ve Şehircilik Bakanlığı Sekreteri Durga Shanker Mishra, “’Yakınımdaki halka açık tuvaletler” özelliği vatandaşlara, özellikle kamusal alanda temiz tuvalete erişim bulmakta zorlanan kadınlara ve yaşlılara fayda sağlayacak ” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

67
8 Paylaşım, 67 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir