Sıradaki içerik:

Elon Musk’un Neuralink’i Bilgisayar-Beyin Arayüzünü Açıklayacak

e
sv

Google Maps, Hindistan Hükümeti İçin Haritalara Tuvalet Ekledi

262 okunma

Google Haritalar, medya raporlarına göre, Merkezi hükümetin “Loo Review” kampanyasının bir parçası olarak 45.000’den fazla topluluk ve halka açık tuvalet ekledi. İskan ve Şehircilik Bakanlığı, Hindistan’daki tüm yerel rehberleri Google Haritalar’da halka açık tuvaletleri derecelendirmek ve incelemeleri için teşvik etmek amacıyla Eylül 2018’de Loo Review kampanyasını başlatmak için Google’la el ele verdi.

Raporlara göre, Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman’ın Bütçe konuşmasında Temmuz ayının başlarında açıklanan resmi verilere göre, uygulamadaki tuvalet yer belirleme özelliğinin anıtsal büyümeye tanık olduğunu gösterdi.

Bununla birlikte, Hindistan’daki 45.000 tuvaletin 1.700 şehri kapsadığı ancak Merkez, uygulamada gösterilen kırsal tuvaletin verilerini paylaşmadı.

Kampanya, tüm vatandaşların şehirlerinde halka açık tuvaletleri Google Haritalar , Google Arama ve Asistan’da bulmasına ve aynı şekilde geri bildirimde bulunmasına olanak sağlayan bir özelliğin bir parçasıdır.

Konut ve Şehircilik Bakanlığı Sekreteri Durga Shanker Mishra, “’Yakınımdaki halka açık tuvaletler” özelliği vatandaşlara, özellikle kamusal alanda temiz tuvalete erişim bulmakta zorlanan kadınlara ve yaşlılara fayda sağlayacak ” dedi.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.