Teknoloji Haberleri

Google Maps Artık Otoban Fiyatlarını Gösterecek

Google Haritalar uygulaması artık paralı yol fiyatlarını göstermeye başladı. Birinci olarak birkaç ülke için açılan bu özelliğin yakında ülkemizde de kullanıma sunulması bekleniyor.

Google Maps artık paralı yolları göstererek size maliyeti hesaplayacak.

google maps artik otoban fiyatlarini gosterecek 0 7IYC9lbQ

Google Maps üzerinden rota hesaplaması yaparken nerede paralı yol olduğunu ve bu yolların fiyatlarının ne kadar olduğunu bilmek günümüz iktisadında büyük ehemmiyet arz ediyor. Birtakım durumlarda uçak yahut otobüsle gitmek şahsi araçla gitmekten çok daha ucuza mal olabiliyor. Yaz tatili için rota hesaplaması yaparken epey avantajlı olabilir.

iOS ve Android uygulamalarına gelen yol fiyatı özelliği şimdilik muhakkak ülkeler için faal edildi.

google maps artik otoban fiyatlarini gosterecek 1 d2t7P3QH

Google Maps’e gelen fiyatlı yolların fiyatlarını gösterme özelliği ABD, Hindistan, Japonya ve Endonezya üzere ülkelerde kullanıma sunuldu. İki binden fazla paralı yol hakkında fiyat bilgisi görülebiliyor. Yakın bir tarihte Türkiye’de de bu özelliğin faal edilmesi bekleniyor. Google fiyat bilgilerini ilgili mahallî kurumlardan aldıklarını belirtiyor.

Bu özellik gelene kadar Google Maps üzerinden rota hesaplamalarında fiyatlı yol geçişini kapatmak için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

google maps artik otoban fiyatlarini gosterecek 2 HJ6nsOsu
  • iOS ve Android uygulamalarına gelen yol fiyatı özelliği şimdilik belirli ülkeler için faal edildi.

  • Öncelikle Google Haritalar uygulamasını açın ve gitmek istediğiniz yeri arama kutusundan aratarak belirleyin.

  • Başlat seçeneğine basmadan evvel sağ üstteki dikine pozisyonlandırılmış üç noktaya dokunun. Açılan menüde Rota seçeneklerine girin.

  • Karşınıza gelen ekranda Fiyatlı geçişleri kullanma onay kutusunu etkinleştirirseniz, rotanız, fiyatlı geçişler olmadan planlanacaktır.

Kaynak: https://onedio.com/haber/google-maps-artik-otoban-fiyatlarini-gosterecek-1075808

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu