Sıradaki içerik:

Nokia 125 Ve 150 Serisi Telefonlar Duyuruldu

e
sv

Google Lens Yeni Bir Eğitim Modunu Test Ediyor

322 okunma
avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google, Mart ayında Google Lens için çevrimdışı çeviri ve Eğitim modu içeren yeni özellikler açıkladı. Son zamanlarda yapılan bir ipucu, akıllı telefonun kamerası, kullanıcıların ünlü binaları tanımalarına yardımcı olan yeni bir “Yerler” moduna ek olarak bir denkleme işaretlendiğinde Lens’in matematik sorunlarını çözeceğini ortaya koydu. 

XDA’ya göre, Google Eğitim uygulamasının en son kullanıma sunumu sırasında yeni Eğitim ve Yerler modları tespit edildi. Yeni Eğitim modunu etkinleştirerek, kullanıcılar akıllı telefonlarının kamera uygulamasını bir denkleme işaret edebilir ve Google bunları çözüyor.

Sorunları analiz etmek ve çözümü görüntülemek için Google’ın yapay zekasından yararlanıyor. Bu özellik, Microsoft’un Matematik çözücü gibi benzer bir işleve benziyor.

Ayrıca, bu özellik web’den ilgili aramaları da getirir ve kullanıcılara çözüme nasıl ulaştığını gösteriyor. Ancak, geçerli modun ek özellikleri ve gelecekte Microsoft’un Matematik çözücü uygulaması gibi karmaşık denklemleri çözüp çözmeyeceği hakkında bilgi henüz yok.

Ayrıca, Yerler adlı başka bir mod var. Görünüşe göre, bu mod kullanıcıların akıllı telefonun kamerasını onlara yönlendirerek bilinen binaları veya ünlü yer işaretlerini tanımasını sağlıyor.

Ancak, özellik telefondan binaların görüntüleri ile çalışırken işe yaramadı. Binaların gerçek dünyadaki canlı tanınması, etkinlik açısından test edilmesi gereken bir şey.

Ancak, yer işareti resimlerinin tanınması özelliğinin moda eklenip eklenmeyeceğinden emin değiliz. Bununla birlikte, Google’dan bu modların özellikleri ve yayınlanma tarihi hakkında halka bilgi vermediler.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.