Sıradaki içerik:

Android TV platformu Google TV Yeniden Başlayabilir

e
sv

Google Lens Artık El Yazılarını Kopyalayabilecek

755 okunma

Google, çok amaçlı nesne tanıma aracı olan Google Lens’e çok kullanışlı bir özellik ekledi. Artık el yazısı notları telefonunuzdan Lens ile bilgisayarınıza kopyalayıp yapıştırabilirsiniz, ancak yalnızca el yazınız yeterince güzelse okuyabilir..

Yeni özelliği kullanmak için, Google Chrome’un en son sürümünün yanı sıra Android’de bağımsız Google Lens uygulamasına veya iOS’taki Google uygulamasına (Lens’e arama çubuğunun yanındaki bir düğmeyle erişilebileceği) sahip olmanız gerekir. Ayrıca her iki cihazda da aynı Google hesabına giriş yapmanız gerekiyor.

Bunu yaptığınızda, kameranızı herhangi bir el yazısı metne doğrultun, ekranda vurgulayın ve kopyalamayı seçin. Ardından, Google Dokümanlar’daki herhangi bir dokümana gidebilir, Düzenle’yi tıklayabilir ve ardından metni yapıştırmak için Yapıştır’ı kullanabilirsiniz. 

Testlerimizde, özellik oldukça vuruldu veya özlendi. Düzgün yazmazsanız, kesinlikle bazı yazım hataları alırsınız. Ama yine de, birçok insanın şimdi evden çalıştığı ve günlerine bir düzen duygusu getirmek için sonsuz yapılacaklar listelerine güvendiği bir zamanda yararlı olan harika bir özellik.

Yeni kopyala ve yapıştır özelliğine ek olarak Google, bir telaffuz aracı da sunuyor. Lens’teki bir kelimeyi vurgulayın ve nasıl telaffuz edildiğini duymak için “Dinle” ye dokunun.

(Şuanlık bu özellik Android’de kullanılabilir ve yakında iOS’a gelecek.) Artık satır içi Google arama sonuçlarını almak için “yerçekimi dalgaları” gibi ifadeleri arayarak Lens ile kavramlara bakabilirsiniz. Okul çalışması yapıyorsanız veya çocuklarınıza çocuklarıyla yardım ediyorsanız, bu muhtemelen çok kullanışlıdır.

Bunlar, Google Lens’e her zaman gerçekten sunduğundan daha fazlasını vaat eden hoş geldiniz eklemeleridir. Telefonunuzun önüne yapıştığınız her şeyi tanımlayabilen görsel bir arama aracına sahip olmak Lens’in hayalidir, ancak onu gerçeğe dönüştürecek kadar hızlı veya güvenilir olmamıştı. Bu son güncellemeler kesinlikle doğru yönde itiyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.