Android

Google İletiler; gönderildi, teslim edildi ve okundu simgesi ekledi! İşte manzaraları

Google İletiler, Pixel modelleri dışında Android kullanıcıları tarafından da epey tercih ediliyor. Google; Google Bildiriler uygulaması için gönderildi, iletildi ve teslim edildi yazılarını kaldırdı bunun yerine WhatsApp’ta olduğu üzere okundu (görüldü) üzere mesaj simgesi kullanacak. Pekala, yeni simgelerden ne anlamak gerekiyor? Hangisi hangi manada? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Google Bildiriler, okundu üzere mesaj simgesi kullanacak

Google İletiler, WhatsApp üzerinde de olduğu üzere gönderildi, iletildi ve okundu simgelerini ekledi. Yeni güncellemede başka platformlarda da olduğu üzere bir tik işareti yer alacak.

google iletiler gonderildi teslim edildi ve okundu simgesi ekledi iste manzaralari 0

Fakat bu tik çember içinde olacak ve boş ya da dolu olmasına ya da sayısına nazaran manaları değişecek. İçi boş ve tik işareti, bildirinin muvaffakiyetle gönderildiğini ve iletilmediği manasına gelecek. İki tane içi boş tik işareti, iletinin muvaffakiyetle karşı tarafa iletildiği manasına ve son olarak da içi dolu iki tik işareti ise karşı tarafın iletisi okuduğunu anlatacak.

Google Bildiriler, daha evvel mesajların altına gönderildi, iletildi ya da teslim edildi üzere küçük notlar sunuyordu. Bu yeni simgeler ise kullanıcılar açısından daha yalnızca ve kolay görünümde olacak.

Öte yandan belirtmek gerekiyor ki Google Bildiriler, bu özelliği RCS (Zengin İrtibat Servisi) kapsamında sunuyor. Yani bu özellik, bir manada Google Bildiriler kullanıcılarının tecrübesini en âlâ hale getirmek için geldi demek mümkün. Güçlü İrtibat Servisi’ne nazaran bu usul bilgilendirmeler ve iyileştirmeler, isminden da muhakkak olduğu üzere uygulamaların içinde olması gerekiyor.

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Google Bildiriler uygulamasını tercih ediyor musunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/google-mesajlar-gonderildi-teslim-edildi-okundu-simgesi-ekledi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu