Google Haritalar paket servis restoranlar için adım attı

1 dk


Google Haritalar paket servis restoranlar amacıyla mühim bir yeniliği kullanıma aldı. Salgın önlemleri kapsamında evde olan şahıslar düşünülerek tasarlanan yenilikle birlikte, gereksinimler daha basit giderilebilecek.

Dünyanın çoğu bölgesinde insanlar evlerine kapanmış durumda. Kimi ülkelerde alanı sokağa çıkma yasağı da uygulanmaya başladı. İnsanların asli besin ve temizlik greksinimlerini karşılaması amacıyla de çevrimiçi alışverişler öne çıkmış durumda.

Google Haritalar paket servis restoranlar amacıyla yenilendi

Evlerine kapanan insanlar, yalnızca greksinimlerini karşılamak amacıyla dışarıya çıkıyor. Fakat dışarıya çıkamayacak halde ve yasaklamalar altında olan şahıslar amacıyla Google, paket servis ve adrese teslimi daha basit duruma getirecek aşaması attı.

Hem Android hem de iOS cihazlarda sarfedilen yeni bilhassa birlikte, harita ara yüzünde “Paket servis” ve “adrese teslim” seçenekleri çıkacak. Bu seçeneklere dokunulduğunda, o anki konuma en yakın olan ilgili restoran ve dükkanlar listelenecek.

Listeleme sırasında restoranlar ile ilgili ayrıntılı bilgi de alınabilecek. Diğer kullanıcıların yaptığı yorumlar, yemek çeşitleri ve fiyat bilgi kapasitesi gibi mühim kıstaslara ulaşmak basit olacak.

Ayrıca çıkan neticeleri filtrelemek de olası olacak. Filtreleme evresinde mesafe, ilgi düzeyi, şu anda açık olan gibi değerlendirmeler seçilebilecek.

Özellikle “şu anda açık olan” özelliğinin gece saatlerinde yararlı olması bekleniyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

60
7 Paylaşım, 60 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir