Google Hangouts’un ismi değişti!

2 dk


Dünyayı saran Corona virüs salgınının devam etmesi evden çalışanların miktarını artırıyor. Toplantıların video-konferans uygulamalarında yapıldığı şu dönemde Google da kendi konferans programı Hangouts’da farklılığa gidiyor. Bundan bu tür Google Hangouts, Google Meet olarak adlandırılacak.

Yenilenen marka ismi, Google’ın ürün idaresi müdürleri Karthik Lakshminarayanan ve Smita Hashim doğrulusunda yazılan bir Google Cloud blog yayınında duyuruldu. Bunun yanı sıra blog yazısı, Google Meet’in toplantı güvenliğini sağlamak amacıyla listelediği bir dizi saklılık önlemlerini de içeriyor.

Yenilenen marka ismi devam eden çalışmalara bir işaret olabilir

Google, hizmet ismini resmi olarak değiştirdiğini doğruladı. Google ilaveten Meet’in; Gmail, Dokümanlar, E-Tablolar ve Drive gibi markaları da sahibi olan işletme hizmetleri portföyü olan G Suite’in bağımsız bir parçası olduğunu da doğruladı. Hangouts markasının kısa mesajlaşma kolu olan Hangouts Chat de paketin bir parçası.

Google Meet

Yeniden markalama duruman devam eden bir çalışmanın işaretlerini gösteriyor. Google Hangouts iOS App Store’da eski adı Hangouts Meet by Google olarak devam ediyor. Aynı şekilde G Suite açılış sayfası da eski ismini koruyor. Marka ismi güncellemesi, Covid-19 salgını nedeniyle iş yerlerinin toplantılarını online duruma getirmeye başladığı bir vakitte geliyor.

Yeni ismi ile Google Meet’in tüketiminde ciddi bir artış var

Google Meet’in tüketimi Ocak ayı ile kıyaslandığında 25 kat bir artış görülüyor. Google’ın geçen ay açıkladığı bilgilere göre hizmet günde 2 milyondan çok yeni kullanıcı kazanıyor. Hangouts video-konferans programları arasında iyi bir kullanım seviyesine sahip değildi. Dolayısıyla Google bu hususta bir atağa geçmek istiyor olabilir. Yenilenen marka ismi, müşterilerin Zoom ya da başka alternatiflere yönelmek yerine Google Meet’ı öneme almasına yardımcı olabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

37
5 Paylaşım, 37 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir