Sıradaki içerik:

Denemeniz Gereken En İyi 10 iOS 14 Özelliği!

e
sv

Google, Görüntüler İçin Bir Kontrolü Özelliği Ekliyor!

avatar

Çağrı

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google , Pazartesi günü Google Görseller için insanların İnternet’te gördükleri konusunda daha bilinçli kararlar vermelerine yardımcı olmayı amaçlayan yeni bir olgu denetimi özelliği ekledi . 

“Fotoğraflar ve videolar İnsanlara yardım için inanılmaz bir yoludur dünyada neler olup bittiğini anlamak” Google: “Ancak görsel medyanın gücünün bir dezavantajı var – özellikle de bir görüntünün kökeni, özgünlüğü veya bağlamıyla ilgili sorular olduğunda.”

Google Görseller’de arama yaptığınızda bazı sonuçlarda küçük resim görüntüsünün altında bir Gerçek Kontrol etiketi görünebilir. Google kullanıcıları, resme hafifçe vurarak durum kontrolünün bir özetini görebilir. Etiket, belirli görüntülerle ilgili kontrol edilmiş haber makaleleri ve hikayede bir görüntü içeren makaleler için de görünebilir. 

Google görseller için doğrulama kontrolü:

Şirket, blog sayfasında yayınladığı yazıda “Fotoğraflar ve videolar, insanların dünyada neler olduğunu anlaması için olağanüstü yollar ancak görsel medyanın özellikle bir görselin bağlamı, doğruluğu ve kökeni konusundaki sorgulamalar konusunda eksik yönleri bulunuyor” ifadelerini kullandı.

CNET’te yer alan habere göre Google Görseller’de yaptığınız bir aramada bazı sonuçlara ait küçük resimlerde bir doğrulama kontrolü etiketi görebilirsiniz. Google kullanıcıları, görselin üstüne tıkladıklarında doğrulama kontrolünün bir özetiyle karşılaşacaklar. Ayrıca bu etiketler sadece görsellerde değil belli görseller hakkındaki makalelerde ve içerisinde görsel barındıran yazılarda da ortaya çıkabilir.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.