Sıradaki içerik:

Counter-Strike Global Offensive Büyük Güncelleme!

e
sv

Google Gboard’daki Yenilik Kullanıcılar Tarafından Beğenilmedi

189 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Gboard, Android’deki lider klavye uygulaması olarak hızla kendini kanıtladı ve bazı makul Google entegrasyonu ile hızlı bir deneyim sağladı.

Gboard’daki boşluk tuşunda bundan sonra ‘Google’ marka logosu var. Reddit ve Google’ın Android Yardım forumundaki kullanıcılar şirketi bundan ötürü eleştirdi.

Google Gboard’da geçen haftalarda oluşturulan ufak bir farklılık kullanıcıların hiç hoşuna gitmedi. Sanal klavyede tespit edilen boşluk tuşunun üstünde oluşturulan değişikle bundan sonra tuşun üstünde Google yazısı var. Önceden boş olan bu tuşta oluşturulan yenilik, çoğu kullanıcının detaylı forumlar üstünden reaksiyon mesajları yayınlamasına sebep oldu.

Uygulama güncellemelerini etkinleştirmediği amacıyla bunun bir sunucu yönü güncellemesi olduğunu ön görü ediyoruz. Bu yüzden Gboard’un daha eski bir versiyonuna geri dönmek büyük ihtimalle size yardımcı olmaz.

Ayrıca Google bununla beraber entegre uygulamaların aranması için klavyeye koyduğu kısayol tuşunu da kaldırdı. Gboard’da birden fazla dili etkinleştiren bazı kullanıcılar değişikliği gördüğünü bildirmediğinden, Google markası sizi gerçekten rahatsız ediyorsa ek bir dil eklemeyi deneyebilirsiniz.

Swiftkey de bu programlamayı takip ettiğinden , klavye uygulamalarının markalamayı boşluk çubuğunda görüntülemesi tam olarak duyulmamış değil. Sonra yine, Swiftkey arama devi kadar dikkatli değil.

Yine de Gboard amacıyla gelen tepkilerin nereye varacağını önümüzdeki günler gösterecek. Google, konuyla alakalı şimdilik sessizliğini savunuyor ve geri bildirimleri izliyor. Gelecek cevap yeni bir güncellemeyle mi olacak yoksa kullanıcılar farklılığa ayak mı uyduracak göreceğiz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.