Bitcoin

Google Eski CEO’su, Bitcoin Teknolojisini İnanılmaz Olarak Tanımlıyor

2014’teki bir görüntünün tekrardan yayınlanmasıyla Google Eski CEO’su Eric Schmidt’in Bitcoin’in (BTC) kriptografik muvaffakiyetini harika bulduğu ortaya çıktı.

Schmidt 2014 yılında Bilgisayar Tarihi Müzesi’nde konuşurken, Bitcoin’in hayli kıymetli bir teknoloji olduğunu fakat varlığın para ünitesi olarak kullanılmasındaki sakıncalarını lisana getirdiği görülüyor.

Bitcoin teknolojisinin ileride daha fazla kurumda kullanılabileceğini söyleyen Schmidt, Bitcoin benimsenmesinin epeyce düşük olduğu yıllarda gösterdiği duruş varlığın beklentileri için takviye olarak görülebilir.

Schmidt katıldığı bir panelde, Bitcoin’in dikkate paha bir muvaffakiyet olduğunu ve dijital dünyada kopyalanamayan bir kıymet yaratma yeteneğinin kıymet biçilemez olduğunu söyledi. Bitcoin teknolojisinin kopyalanamaz defterlere sahip olması inanılmaz bir gelişme, pek çok insan bunun üzerine iş kuracak dedi.

Schmidt’in Kriptoya İlgisi

Eric Schmidt’in kriptoya ilgisi kriptonun alındaki teknolojiye hayranlığından kaynaklanıyor yeni yaptığı bir açıklamada Web3’e olan ilgisini paylaştı:

Birey olarak kimliğinizi denetim edebileceğiniz ve otoritenin olmayacağı yeni bir internet modeli çok ilgi cazibeli. Çok baştan çıkarıcı ve merkeziyetsiz.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/google-eski-ceosu-bitcoin-teknolojisini-olaganustu-olarak-tanimliyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu