Telefonlar

Google duyurdu: Android için yeni özellikler yolda!

Android telefonlar hem yazılım hem de donanım olarak gelişmeye devam ediyor. Samsung ve Qualcomm gibi üreticiler donanımlarını büyük ölçüde geliştirirken, yazılımın geliştirilmesinden Google sorumlu. Şirket, Android telefonlar için birkaç yeni özellik duyurdu. Kısa süre içerisinde kullanıma sunulması beklenen bu özellikler, Android arayüzüne pek çok yenilik getiriyor. Özellikler yavaş yavaş dağıtıma başlayacak.

Yeni YouTube widget’ı ile kolay kullanım

YouTube’un yeni ekran widget’ı yeni Android özelliklerinden ilki. Bu yeni özellik ana ekrandan bir dokunuşla doğrudan anasayfaya, kütüphaneye, abonelik kitaplığına ya da kısa videolara erişim sağlar.

Doğrudan Google TV’den yayın

Diğer bir yeni özellik ile Google TV uygulamasında akışta bulunan filmleri ve şovları doğrudan TV’de yayınlamayı kolaylaştırıyor. Bu yenilik ile programlar izlerken diğer seçeneklere göz atmaya devam edilebilir ve cihaz uzaktan kumanda olarak da kullanılabilir.

Fotoğraflar uygulamasına yeni kolaj stilleri

Google, Fotoğraflar uygulamasına da bir takım yenilikler getirdi. Eklenen yeni kolaj stilleri için DABSMYLA ve Yao Cheng Design tasarımcı ekibi ile iş birliği yaptı ve kullanıcılara farklı bir tasarım sunmaya başladı.

Emoji Mutfağı’nda yeni emojiler

Yapılan yenilikler ile birlikte Emoji Mutfağı da artık Gboard aracılığıyla yaratıcı çıkartma kombinasyonlarına sahip.

Android’de yeni okuma modu

Android’deki yeni okuma modu ile görme problemi olan kullanıcılar kontrast, yazı tipi ve boyutu gibi özelleştirilebilir görüntüleme seçenekleri ve hız kontrollü sağlayabilecekler.

Dijital Araba Anahtarı paylaşımı

Dijital araba anahtarıyla, yalnızca telefon kullanarak uyumlu olan arabalar kilitleyebilir, kilidini açabilir ve çalıştırabilir. Artık dijital araba anahtarı Pixel ve iPhone’larda ortak olarak paylaşılabilecek. Arabaya kimlerin erişebileceği görülebilecek ve değiştirilebilecek.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/mobil/google-duyurdu-android-icin-yeni-ozellikler-yolda-638a9652f0a91875f519dff0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu