Sıradaki içerik:

Moto E7 Plus Özellik Sızıntısı: Snapdragon 460 SoC ve 48MP Çift Kamera

e
sv

Google,Duo’yu Meet’e Entegre Etmek İstiyor

avatar

Çağrı

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google o kadar çok iletişim hizmetini ve uygulamasını başlattı ve öldürdü ki artık şaka yapmak bile komik değil. Ne zaman yeni bir ürün ortaya çıksa, şirketin özelliklerini sahip olduğu başka bir şeye ne kadar süre önce gömeceğini veya tamamen öldüreceğini, ancak daha sonra birkaç ay veya yıl sonra benzer bir şeyi başlatacağını merak ediyoruz.

Google Duo’nun baltayı almasının zamanı geldi. En azından kaynakların Google’a söylediği şey bu. Duo, Duo’nun görüntülü sohbet işlevine metin sohbet arkadaşı olması beklenen Allo ile birlikte yıllar önce piyasaya sürüldü.

Google’ın, insanların hem yazılı hem de görüntülü sohbetler için tek bir uygulamayı kullanmak isteyebileceklerini nasıl gözden kaçırması her zaman şaşırtıcıydı, ancak yine de, uzun lafın kısası – Allo çok hızlı bir şekilde yok oldu, Duo şimdiye kadar yaşadı, hatta grup videosu için destek ekledi aramalar (uygulamanın dar görüşlü adıyla nasıl çeliştiğine rağmen).

Yine de, Google’ın G Suite şefi Javier Soltero, Mayıs ayında tüketici iletişim hizmetlerinden sorumluydu. Görünüşe göre Duo ve Meet’in bir arada olması gerektiğini düşünmüyor. Böylece Meet, Google’ın hem tüketiciler hem de kurumlar için tek görüntülü görüşme hizmeti olacak.

Bunun dahili olarak Duet kod adı verilen iki hizmetin birleşmesi olarak tanımlandığı söyleniyor (çünkü Duo + Meet = Duet). Bu gelişme Duo ekibini şok edici bir şekilde şaşırttı.

Duo’nun tam olarak ne zaman gün batımı olacağı belli değil, görünüşe göre biz oraya gelmemiz iki yıl kadar sürebilir. Her neyse, bundan önce birkaç özelliği Meet’e getirilecek. Uçtan uca şifreleme, 3B efektler ve kullanıcılarla telefon numarası aracılığıyla iletişim kurabilmek gibi şeyler kesintiyi yapacak.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.