Sıradaki içerik:

Google Duo Maksimum Katılımcı Sayısını 12’Ye Çıkardı!

e
sv

Google, COVID-19’u Küçümseyen Haber Uygulamalarını Yasakladı!

236 okunma

Google, yeni koronavirüs ile alakalı hatalı bilgi yayan Infowars uygulamasını Play Store’dan kaldırdı. Uygulamanın bağlantısının sahip olunan olmadığını bildiren bir hata mesajı görünüyorken Apple ise bir yıldan uzun bir vakit evvelce platformundan bu programlamayı silmişti.

Radyo sunucusu ve komplo teorisyeni Alex Jones doğrulusunda tasarlanan Infowars uygulamasında Coronavirüs ile alakalı bir iddia meydana atıldı. Uygulamada yayınlanan videoda natural ilaçların COVID-19 amacıyla tedavi olarak kullanılabileceği ve karantina dahil virüsün yayılmasını önleme çabalarının etkili olmadığı iddia edildi.

Google sözcüsü mevzuya dair verilen demeçte, “Play Store’da hatalı bulgularle mücadele bundan sonra her vaktinden daha mühim olacaktır.” dedi ve ekledi: “Yanıltıcı ya da zararlı bulgular dağıtarak Play Store siyasetini ihlal eden programları kaldırıyoruz.”

Teknoloji Firmaları Corona’ya Karşı Birleşti


Teknoloji şirketleri daha evvelce Coronavirüs ile alakalı hatalı bilgilendirmeyi önlemeye karar verdiler. Google, arama sonuçlarının üzerinde yer alan ve ulusal kaynaklara işaret eden bir “SOS Uyarısı” oluşturdu. Facebook, Google, Microsoft, Twitter ve YouTube’u sahibi olan bir takım şirket de virüsle alakalı sahtekarlık ve hatalı bilgilendirmede beraber mücadele ettiklerini söyledi.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.