Sıradaki içerik:

Realme X50 5G Teknik Özellikleri Açıklandı!

e
sv

Google, Yeni Chrome Kısıtlama Hareketiyle Pil Tasarruf Planı!

131 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google, sekmeler için arka plan işlemlerini kısıtlayarak Chrome tarayıcısının enerji tüketimini önemli ölçüde azaltmayı düşünüyor.

Şirket şu anda arka planda olan sekmeler için javascript uyandırma zamanlayıcısını 1 dakikaya indirmeyi planlıyor, bu da bazı test durumlarında dizüstü bilgisayar pil ömrünü% 28 (2 saat) artırdı.

Taşıma, arka plan sekmelerindeki javascript’in kaydırma konumunun değişip değişmediğini kontrol etme, günlükleri raporlama ve reklamlarla etkileşimleri analiz etme gibi gereksiz görevlere girmesini sınırlandıracaktır.

Google’ın 36 rastgele arka plan sekmesi yüklediği ve boş bir ön plan sekmesi pil ömrünün olduğu bir test durumunda ve Google’ın 36 rastgele arka plan sekmesi ve bir YouTube videosu (daha gerçekçi bir senaryo) oynatılan bir ön plan sekmesi olduğunda (daha gerçekçi bir senaryo) pil ömrü kısma olmadan% 13 (36 dakika) arttı.

Safari zaten 1 dakikalık bir yoklama aralığı kullanıyor, ancak yoklama sınırını azaltmanın web uygulaması sorunlarına neden olması durumunda Google, yeni sınırı yalnızca 5 dakika işlem yapılmadığında etkinleştirmeyi düşünüyor ve kurumsal kullanıcıların, bir yıllık grup politikası.

Google ayrıca bir Javascript zamanlayıcısı 5 saniyeden fazla geciktiğinde DevTools konsoluna bir mesaj gönderir.

Hareket şu anda Chrome 86’da bir bayrağın arkasında test ediliyor, ancak henüz ana kullanıcılara dağıtılacak mı belli değil.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.