Sıradaki içerik:

Microsoft Launcher Preview Artık Dock’ta En Fazla 3 Satır Ekleyebilirsiniz

e
sv

Google Chorme, Yeni uzantısı, Metine Bağlantı Oluşturmanızı Sağlıyor

avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google’ın yeni bir Chrome Uzantısıdır ve sayfanın biçimlendirmesine bakılmaksızın bir web sayfasındaki belirli metne URL’ler oluşturmanıza olanak tanır.

Uzantı yüklüyken, bağlamak istediğiniz metni vurgulayın, sağ tıklayın ve “Bağlantıyı Seçilen Metne Kopyala” yı seçin. Bu daha sonra uyumlu bir tarayıcı kullanan herkes tarafından paylaşılabilir ve açılabilir. Örneğin, Chrome veya Edge’de.

Google uzantısı, kısa bir süre sonra Chromium’a eklenen # ve bir URL’ye ekstra bağlantı bilgisi ekleyerek çalışan Metin Parçaları adlı yeni bir özellik üzerine inşa edilmiştir. Google’ın bazen arama sonuçlarındaki bir web sayfasının belirli bölümlerine bağlantı vermek için kullandığı teknolojinin aynısıdır . Bununla birlikte, metnin daha uzun bölümlerine veya aynı kelimelerin birden çok kez tekrarlandığı karmaşık web sayfalarına bağlantı veriyorsanız, bu URL’lerin manuel olarak oluşturulması uzun ve zor olabilir. Bu uzantı oluşturma işlemini basitleştirir.

Uzantı tarafından oluşturulan bağlantılar, Chromium tabanlı tüm tarayıcıların 80. sürümüyle uyumludur, ancak tüm tarayıcılarda desteklenmez. Google’ın blog yazısı , dün itibariyle Firefox ve Safari’nin bu özelliği uygulayacaklarını söylemediğini belirtti. Bu tarayıcıları kullanarak bir bağlantıyı tıklatmak, metni vurgulamaksızın sizi bağlantılı web sayfasının en üstüne götürecektir.

Metin parçaları, bir web sayfasında belirli bilgileri bulmayı kolaylaştıran küçük ama kullanışlı bir işlev parçasıdır. Yukarıdaki paragrafta, örneğin, Google’ın blog yayınına köprü, doğrudan Firefox ve Safari uyumluluğu ile ilgili bölüme bağlanmak üzere ayarlanmıştır. Ayrıca, uzun bir talimat serisindeki belirli bir adıma veya en iyisi listesindeki belirli bir girişe bağlantı oluşturmak için de yararlı olduğunu görebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.