Sıradaki içerik:

Facebook, Business Inbox’ı Messenger’a Getiriyor!

e
sv

Google Chrome’daki Karanlık Mod Artık Daha Tutarlı!

avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Karanlık Modu’nu Google Chrome’da daha tutarlı hale getirmek için Google, tarayıcının kaydırma çubuklarına Karanlık Mod desteği ekledi – çoğumuz web’de gezinirken kaydırma çubukları fark etmemize rağmen, bu hoş bir değişikliktir ve tarayıcıyı bir adım atmaktadır Karanlık Modun uygulanması açısından mükemmelliğe daha yakın.

Ancak, web tarayıcılarının Karanlık Mod ayarlarına uymayan kaydırma çubukları, Google Chrome’a ​​özel bir şey değildir. Chromium üzerine kurulmuş tarayıcılar da dahil olmak üzere hemen hemen tüm tarayıcılar, Firefox aynı sorunu yaşıyor. Google bir çözüm keşfettiğinden, tutarsızlığı ilk gideren tüm Chromium tabanlı tarayıcılar gibi görünüyor.

Kaydırma çubuklarının tarayıcının Karanlık Moduna uymasını sağlamak basit ve kolaydır. Chrome Canary’de Web Platformu Denetimleri karanlık modu adlı bir bayrak etkinleştirilerek yapılabilir.

Özelliğin Kararlı kanala gelmesini beklemek istemiyorsanız, önce Chrome Canary’yi indirmelisiniz. Bilgisayarınıza indirip yükledikten sonra, bayrağı etkinleştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

WEB PLATFORM DENETİMLERİ KARANLIK MOD BAYRAĞI NASIL ETKİNLEŞTİRİLİR

 1. Chrome Kanarya’yı aç
 2. URL çubuğuna chrome: // flags yazın
 3. “Arama bayrakları” yazan bir arama kutusu görmelisiniz. Üzerine “Web Platform Denetimleri karanlık modu” yazın.
 4. Açılır menüden “Etkin” i seçin ve tarayıcıyı yeniden başlatın

Windows 10’da Chrome Canary kullanıyorsanız, Dark Mode’u uygulamak için tarayıcının Ayarlarını değiştirmeniz gerekmediğini de belirtmek gerekir. Ayarlar> Kişiselleştirme> Renkler’e giderek Windows 10 temasını Koyu olarak değiştirmek, Karanlık Modu’nu otomatik olarak Chrome’a ​​uygular.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.