Sosyal Medya

Google Bazı Android Telefonlara Gizemli Numaralara Sms Gönderiyor!

Bir telefon numarasını doğrularken, genellikle uygulamaya veya web sitesine girmek için kodlu bir SMS mesajı beklemeniz gerekir. Ancak, düzinelerce kullanıcı ters işlemi bildiriyor: kullanıcının Android mobil cihazından SMS gönderen Google.

Cep telefonunuzdan bilinmeyen numaralara gönderilen şüpheli SMS mesajlarını keşfetmişseniz, bu doğrulama işlemi olabilir. Google , sürecin garip görünmesine rağmen “normal” olduğunu söylüyor.

GOOGLE ANDROİD TELEFONLARI YENİDEN DOĞRULADI

Birçoğu Hindistan’dan, bazıları da Avrupa ve ABD’den gelen birkaç kullanıcı, cep telefonlarının gönderdiği şüpheli mesajların görünümünü paylaştı . Mesajlar bir kod ve “Google bu cihazın telefonunu yeniden doğrulıyor” metninin yanı sıra yardım sayfasına bir bağlantı içeriyor.

Kısa mesaj ve mesajların bir kullanıcıdan diğerine değişen ve resmen Google’a ait olmayan yerel numaralara gönderilmesi, kullanıcıların alarmlarını zıplattığını, spam olacağından korktuğu içindi. dolandırıcılık türü.

google send verification text 1
Google Bazı Android Telefonlara Gizemli Numaralara Sms Gönderiyor! 4

google send verification text 3
Google Bazı Android Telefonlara Gizemli Numaralara Sms Gönderiyor! 5

Ancak, bunun rutin bir yeniden doğrulama süreci olduğu görülüyor. Ve bu, bazı nedenlerden dolayı, son günlerde biraz daha aktif hale geldi. Google, destek sayfasında şöyle açıklar:

Android’de bir Google hesabı kurduğunuzda telefon numaranızı girebilirsiniz. Bunu yaparsanız, numaranın hala sizin olduğunu doğrulayacağız.

“Güvenliğiniz için, telefonunuzun numarasının hala size ait olduğundan emin olmak için zaman zaman yeniden doğrulayacağız. Yeniden doğruladığımızda, Google’dan metin mesajları alabilir veya Google’a giden metinleri görebilirsiniz. Mesaj, ‘Google bu cihazın telefon numarasını doğrulıyor’ gibi bir şey söyleyebilir.

Bu, kontrolü gerçekleştirme şeklinin biraz agresif görünmesine rağmen nedenini açıklar. Ve potansiyel olarak söz konusu mesajı göndererek kullanıcıya ilave maliyetler tahakkuk ettirmek. Sadece bu değil, aynı zamanda birçok kullanıcı Google’ı, kullanıcıyı bilgilendirmeden ne kadar SMS gönderebileceğini merak ediyor. Kullanıcı cep telefonunu kullanmadığı sırada bu mesajların birçoğu şafak vakti gönderildi.

Google ekibi bu davranıştan haberdar edilir ve destek forumları bir çözüm üzerinde çalıştıklarını belirtir. Nasıl ve ne zaman varacağı hala bilinmiyor. Şimdilik, bunun senin başına gelmeyeceğinden emin olmak istiyorsan. Yapabileceğiniz tek şey, tüm Google uygulamalarından gelen SMS iznini devre dışı bırakmak.

İlgili Makaleler

16 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu