Google, Asistan Uygulamasında Güncelleme Yapacak!

2 dk


Google, Asistan programı amacıyla yeni bir arayüz üstünde çalışıyor. Bir Twitter kullanıcısının çektiği ekran görüntülerinde Google Asistan’ın ‘Güncellemeler’ akışı değişik bir görüntüyle karşımıza çıktı.


Google, Android altyapılı cihazlar amacıyla hizmete sunmuş bulunduğu asistanı Google Asistan amacıyla sıksık olarak çeşitli güncellemeler vererek sesli asistanını canlı tutmak istiyor. Son senelerde sesli asistanının popülaritesini gittikçe arttıran Google, bu sefer daha değişik bir güncellemeyle karşımıza çıkıyor. Görüşüne göre Google, sesli asistanı amacıyla yeni bir arayüz üstünde çalışıyor.

Brezilya’da yaşam sürdüren bir Twitter kullanıcısının paylaştığı görüntülerde Google Asistan’ın yeni bir arayüze sahip bulunduğu görülüyor. Kullanıcı, Google Asistan’ı açtığı vakit fark ettiği görsel değişiklıkların yanı sıra etkinliklerin kronolojik bir şekilde sıralandığını da belirtti.

Google Asistan’ın değişen görünümünde fark edilen ilk özellik, kaynağa düşen güncellemelerin tarihe göre sıralanıyor olması. Paylaşılan ekran görüntülerinde gördüğünüz üzere Google Asistan açıldığı vakit ilk olarak açıldığı gün ile alakalı olan hava hali gibi mühim şeyleri paylaşıyor. Bunların yanı sıra Google Asistan’daki her etkinliğin yanısıra bir adet ok simgesi bulunuyor.

Simgeye tıklandığı vakit etkinliklerin ayrıntılı açıklamaları karşımıza çıkıyor. Buna numune olarak hava halinun yanısıraki simgeye tıklandığında meydana çıkan saatlik, günlük, haftalık hava hali açıklamaları gösterilebilir. Google’ın bu arayüzü henüz test adımında olmasından dolayı sadece belirli bölgelerdeki kullanıcılar amacıyla yayınlanmış durumda.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

52
7 Paylaşım, 52 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
3
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir