Google Asistan Tercuman Modu Şimdi Konuşmalarınızı Gerçek Zamanlı Olarak Çeviriyor

2 dk


Google Asistan, Android ve iOS’ta bir tercüman moduna sahiptir. Bu yeni özellik sayesinde, akıllı telefonunuz herhangi bir dil engelini ortadan kaldırır ve konuşmalarınızı gerçek zamanlı olarak çevirerek herhangi bir yabancıyla sohbet etmenize olanak sağlar.

Google Asistan tercüman modu, geçen Ocak ayında Las Vegas’taki CES’de gösterildi ve birkaç hafta sonra Google’ın konuşmacılarına giriş yaptı. Adından da anlaşılacağı gibi, bu özellik Google Asistan’a zaten günlük olarak birçok yönden yararlı olan bir tercüman yeteneği ekler. AI konuşmaları gerçek zamanlı olarak çevirir ve bugüne kadar 44 dili desteklemektedir. Çince, Korece veya Tayca bir kelime bilmiyor musun? Yaşam bu tercüman modu ile çok daha kolay hale geliyor.

kincisi, artık bir Google Ana Sayfası veya Nest Hub’dan farklı olarak, gittiğiniz her yerde size eşlik eden akıllı telefonunuza geldiğinde daha da kullanışlı hale gelir . “Tamam Google, tercümanım ol – istediğin dilde” demelisin. Örnek olarak, “Hey Google, Almanca tercümanım ol” diyebilirsiniz. Asistan sizi otomatik olarak dinler ve diğer tarafla görüşmenizi her iki yönde de çevirir. Google Çeviri zaten benzer bir işlevsellikten yararlanmanıza olanak sağlar. Ancak ses asistanı ile erişim çok daha kolay hale geliyor.

Akıllı telefon ekranında, asistanın metni belirgin olduğunu gösterir. Ayrıca, konuşmanıza gerek kalmadan konuşmanızı hızlandırabilen akıllı cevaplar sunar. Tercüman modu şimdi Android ve iOS’ta konuşlandırıldı.

zellikle karmaşık cümleleri çevirirken çevirilerin her zaman güvenilir olmadığını belirtmekte fayda var. Bu nedenle, önemli tartışmalar söz konusu olduğunda dikkatli bir şekilde kullanmanızı öneririz.

Bu işlevsellik, hava durumu, takvim, bildirimler gibi bilgilere erişmek için akıllı telefonunuzun kilit ekranını gerçek bir cihaza dönüştüren Google Asistanı Ambient Mode’dan kısa bir süre sonra gelir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

91
10 Paylaşım, 91 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir