Sıradaki içerik:

OnePlus 5 ve 5T İçin Android 10 Güncellemesi Nihayet Geldi!

e
sv

Google Arama Sonuçları YouTube’da da Gösterilecek

avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

YouTube sürekli büyüyor. Bu sadece komik videolara sahip bir web sitesi değil, kedicik kliplerden bilimsel materyallere ve eğlenceye geniş anlamda her şeyi bulabileceğimiz büyük bir platform. 

Sonraki her ayla birlikte Google, şirketin web sitesini kullanma kolaylığını etkilemesinin beklendiğine inandığı yeni çözümleri duyurdu. Bu kez, dahili bir arama motoru gelecek ve ilginç videolar bulmaya yardımcı olacaktır. 

Sadece, yakında videoya ek olarak geleneksel metin arama motoru Google’dan arama sonuçlarını da görüntüleyecek.

Reddit kullanıcılarından birine göre, YouTube’un Android sürümü, arama bölümünde geleneksel Google arama motorundan arama sonuçlarını göstermeye başladı. Arama çubuğuna belirli bir kelime öbeği girdikten sonra, video önerileri altında, en doğru Google arama sonucu, harici bir Google tarayıcısında veya uygulamasında tam listeye gitme seçeneği ile birlikte sunulur.

Google, arama motorunu YouTube ile birleştiriyor. Bu kez bize harici sitelere işaret eden geleneksel sonuçları gösteren bir arama motoruna hizmet edecek.

GOOGLE ARAMA MOTORU SONUÇLARINI YOUTUBE’DA GÖSTERMEYE HAZIRLANIYOR

Bu değişiklik yorumculardan oldukça kritik geri bildirimlerle karşılandı. Şirketin sponsorlu materyallerle YouTube’a daha da fazla çöp atmak istediğini düşünüyorlar. 

İlk arama sonucunun her zaman beklentileri karşılamadığını söylemek mümkündür ve YouTube uygulaması söz konusu olduğunda, kullanıcılar sorguya metinsel bir cevap değil, öncelikle video materyalleri ararlar.

Tek soru, Google’ın bu işlevi büyük ölçüde uygulamayı planlayıp planlamadığıdır. Veya sadece oldukça dar bir kullanıcı grubunda yeni çözümleri test edip etmediği. 

YouTube arama motorunda Google’dan sonuçları görmek ister misiniz? 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.