Sıradaki içerik:

Apple, iOS 14.2’nin İlk Geliştirici Betasını Yayınladı

e
sv

Google, Apple’ın 14’teki Yenilikleriyle Dalga Geçiyor!

avatar

Çağrı

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yakın zamanda piyasaya sürülen iOS 14’ün son sürümünün ana yeniliği, masaüstü için widget’lar, açılır bildirimler, videoları diğer pencerelerin üzerinde izlemek için resim içinde resim modu gibi özellikleri getiren ve standardı güncelleyen revize edilmiş kullanıcı arayüzüdür. uygulamalar.

 Apple , on yıl önce Android işletim sisteminde uygulanan bu kullanışlı özellikleri uzun yıllardır uygulamakta yavaş kaldı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Google’ın da katıldığı İnternette şakaların ortaya çıkmasının nedeni buydu.

Örneğin, bu sabah @madebygoogle’dan gelen bir Twitter gönderisi , son Google Pixel 4a’nın masaüstünü “4ever widget’ımız olduğunu fark et” ve “Dünyaya anlatın” etiketli bir hatırlatma widget’ıyla gösterdi. Widget’ların 2008’de piyasaya sürülen Android 1.0’ın ilk sürümünden bu yana mevcut olduğunu hatırlayın. İnternet topluluğu geride kalmaz, bu da ironik bir şekilde çoklu pencere gibi işlevlerin varlığını hatırlatır, videoların uygulamaların üzerinde bir pencerede başlatılması ( resim içinde resim) ve 2011-2012’deki aramalar hakkında açılır bildirimler.

İOS 14 İYİLEŞTİRMELERİ

iOS 14 yeniden tasarlanmış bir başlangıç ​​ekranına sahip ve ilk kez widget desteği sunuyor. Farklı boyutları vardır ve hava tahminini gösterirler. Widget’lar ayrıca en son podcast’leri, yaklaşan randevuları ve daha fazlasını gösterebilir. Uygulama Kitaplığı adı verilen yeni bir özellik, tek bir ekranda yüklenen ve otomatik olarak kategoriler halinde düzenlenen tüm uygulamaları listeler.

Yeni güncelleme, FaceTime videolarını ve aramaları ekranın köşesinde görüntülemek için Resim İçinde Resim özelliğini de getiriyor. Yeni işletim sistemi, Siri’nin sistemle etkileşim kurma şeklini de iyileştiriyor. Kişisel asistan yalnızca altta bir simge gösterecektir. Simge, Siri’nin sizi dinlediğini gösterecek ve üst kısımda bir bildirimle yanıtlayacaktır.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.