Google, 2GB RAM’li Telefonların Tam Android 11 Kullanmasını Önleyecek!

1 dk


Google, Android 11’in beta testini zaten açtı ve şimdi Cihaz Yapılandırma Kılavuzu’nun sızdırılmış bir kopyası ilginç bir ayrıntı ortaya koydu. İşletim sistemini çalıştırmak isteyen gelecekteki tüm cihazların 2 GB’tan fazla RAM’i olmalıdır. 2 GB Ram veya daha azına sahip olan cihazların Android Go cihazı olarak başlatılması gerekir.

Bunun da ötesinde, 512 MB RAM’e sahip telefonlar artık GMS’yi önceden yüklemeye hak kazanmayacak, bu da etkili bir şekilde desteklerinin sonuna ulaştıkları anlamına geliyor.

İşletim sisteminin halihazırda halka açık olacağı ve güncellemelerin OEM’lerden dökülmeye başlaması durumunda değişikliklerin 2020 yılının ortasından itibaren başlaması bekleniyor.

Android Go için Google uygulamalarının listesi

Önceki Android sürümlerinde 2GB RAM ile başlatılan telefonlar gereksinimden muaftır – güncelleme alırlarsa, herhangi bir karışıklığı önlemek için tam Android şubesinde kalacaktır.

Android Go genellikle Google’ın açık kaynaklı işletim sisteminin hafif bir sürümü olarak tasarlanmıştır, yerel uygulamalarının çoğu daha az özelliklere sahip düşük ayak formunda gelir, ancak aynı temel işlevselliği korur.

Açıkçası değişiklik, çok mütevazı bir donanıma sahip telefonların güvenli bir deneyim sunmak yerine platformun uygun hafif sürümünü almasını sağlamayı amaçlıyor.

Daha fazlası için TeknoBizdeyiz’i takipte kalın. Bir sonraki haberde görüşmek üzere.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

75
9 Paylaşım, 75 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir