Google, 23. Yaş Gününü Çikolatalı Pastayla Kutladı

1 dk


Teknoloji devi Google, neredeyse her özel günde farklı bir doodle ile o günü kutluyor. Şirket bu yıl kendi doğum gününü de unutmadı.

Teknik olarak 4 Eylül 1998’de kurulmuş olsa da, aslında şirketin arama motoru geçmişi 1996’ya kadar uzanıyor. Keyfi midir bilinmez; şirket doğum gününü 27 Eylül’de kutluyor.

Kurucular Sergey Brin ve Larry Page’in Google’ı kurmaktaki asıl amacı, o zamanlar internetin hızla evrilmekte olduğu inanılmaz derecede geniş bilgi kümesi için bir arama motoru oluşturmaktı.Google’ın ismi bile, matematikçilerin ‘googol’ olarak adlandırdığı, aşırı büyük bir sayı olan ve 1 rakamına yüz tane 0 eklenmesiyle oluşan sayıya ithafen seçilmiş.Googol’ın gücünün 10 katına denk gelen, daha da büyük bir sayı olan ‘googolplex’in ardından adlandırılmıştır.

Ağustos 1998’de başlamıştı herşey…

Google, sık sık belli günlere özel tasarladığı ana sayfa doodleları ile biliniyor. Google.com’un kendi doğum gününe özel tasarladığı ana sayfa doodleı ise çikolatalı krema kaplı bir pasta ve “Google” harflerini içeriyor.Şirket, dünyanın bazı yerlerinde 23. yaş gününü Google Store’dan özel fırsatlarla da kutluyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

58
7 Paylaşım, 58 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir