Gmail Yepyeni Özelliklerle Geliyor! İşte detaylar

2 dk


Google, kullananlara daha iyi bir Gmail tecrübesi sunmak amacıyla yayınladığı akıllı özellikler ve kişiselleştirme amacıyla bundan sonra kullanıcılardan izin isteyecek. Kullanıcılar, bu özellikleri kullanmak istemedikleri takdirde ayarlardan kapatabilecekler.

Google, dünyanın en tanınmış e-posta servislerinden Gmail için gizlilik ve özelleştirme merkezli yeni akıllı özellikler yayınlayacağını duyurdu. Yeni özellikler ile beraber Google, Gmail’i daha kullanıcı dostu ve güvenilir bir program durumuna getirmeyi amaçlıyor.

Google doğrulusunda oluşturulan açıklamalara göre söz konusu akıllı özelliklerden bazıları esasen kullanıcıların talebi tarafında açılıp kapatılabiliyordu. Google, söz konusu güncelleme ile beraber kullananlara daha net bir seçim yapma şansı tanıyor ve özellikleri daha anlaşılır duruma getiriyor.

Google, Gmail’in akıllı özellikler ve kişiselleştirilmesi amacıyla iki yeni ayar yayınlayacak

Google doğrulusunda oluşturulan açıklamalara göre yeni akıllı özellikler ve kişiselleştirme ayarı, şirketin daha eskiden kullanıma sunmuş bulunduğu ve kullanıcıların şahsi verilerini Google veri tabanından silmesini gerçekleştiren özelliğin bir devamı niteliğinde ve şirket, yayınlanacak yeni ayar ile beraber kullananlara Google’daki bilgilerinin denetimini daha da çok vermiş olacak.

Google, kullananlara Gmail, Chat ve Meet’te akıllı özellikleri açmak/kapatmak ya da Google ürünlerini kullanıcı verileriyle kişiselleştirmek/kişiselleştirmemek amacıyla iki ayrı ayar sunacak. Kullanıcılar, bu ayarları açmaları durumunda neler olacağını açık bir şekilde görebilecekler. Böylece neye izin verdiklerini ya da vermediklerini açık bir şekilde görebilecekler.

Google’ın açıklamalarına göre kullanıcılar, akıllı özellikler ya da şahsileştirme ayarlarını kapatmaları durumunda Gmail kullanmaya devam edebilecekler. Bu ayarlar, daha çok kullanıcıların şahsileştirilmiş bir tecrübe isteyip istememelerine odaklanacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

53
7 Paylaşım, 53 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir