Sıradaki içerik:

Şeyda Erdoğan babası ile ilgili şikayette bulundu

e
sv

Gizli Instagram hesapları için korkunç tehlike

139 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Gizli Instagram hesapları, bir kez daha kötü niyetli takipçilerin istilası altında. Daha evvelce Apple Store’dan kaldırılan ve casusluğa bile sebep olan Like Patrol uygulaması, konumunu 7 aydır aktif olan diğer bir uygulamaya bıraktı.

Gizli Instagram hesapları yine görüntülenebiliyor!

Like Patrol uygulamasından daha tehlikeli olan Ghostly adlı bir uygulama, takipçilere kendisini kullandırmadan evvelce bir bireyi çağrı etme şartını öne sürüyor. Bu şart, sistemdeki toplam üye adedinin artmasını sağlıyor.

Ayrıca kendisini kullananların özel bulgularıni de toplayan Ghostly, hem saklılığı ihlal ediyor hem de özel bulguların ifşa edilmesinin tehlikesini artırıyor. Burada süre yaşamış kullanıcılar, kendi mahremiyetlerinden vazgeçiyor.

Google Play Store’dan indirilebilen yazılım, 500.000 indirilme miktarını geçti. Instagram yetkililerinin uyarılarını öneme almayan Ghostly ekibi, veri mühendisliği yaparak insanların en özel bilgilerini alıyor ve onlardan para istiyor.

Bir kullanıcının bu isteği reddetmesi, Ghostly’nin geliştiricilerini iş gerçekleştirmekten alıkoyamıyor. Zira ücret ödemeyi reddedenler, program doğrulusunda hazırlanan reklamları izlemek zorunda.

Böyle bir programın nasıl bu kadar uzun vakittir hiçbir engele maruz kalmadan hayatına devam edebildiği çok büyük bir soru işareti. Facebook’un ve Google’ın mesul bulunduğu bu olay, çok büyük bir reaksiyona yol açtı.

Önümüzdeki vakitlarda Facebook ile Google çiftinin Ghostly adlı yazılımı tamamiyle ortadan kaldırması bekleniyor. Gizli Instagram hesapları bu tehlikeden ne vakit kurtulabilecek belli değil.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.