Gizli Instagram hesapları için korkunç tehlike

2 dk


Gizli Instagram hesapları, bir kez daha kötü niyetli takipçilerin istilası altında. Daha evvelce Apple Store’dan kaldırılan ve casusluğa bile sebep olan Like Patrol uygulaması, konumunu 7 aydır aktif olan diğer bir uygulamaya bıraktı.

Gizli Instagram hesapları yine görüntülenebiliyor!

Like Patrol uygulamasından daha tehlikeli olan Ghostly adlı bir uygulama, takipçilere kendisini kullandırmadan evvelce bir bireyi çağrı etme şartını öne sürüyor. Bu şart, sistemdeki toplam üye adedinin artmasını sağlıyor.

Ayrıca kendisini kullananların özel bulgularıni de toplayan Ghostly, hem saklılığı ihlal ediyor hem de özel bulguların ifşa edilmesinin tehlikesini artırıyor. Burada süre yaşamış kullanıcılar, kendi mahremiyetlerinden vazgeçiyor.

Google Play Store’dan indirilebilen yazılım, 500.000 indirilme miktarını geçti. Instagram yetkililerinin uyarılarını öneme almayan Ghostly ekibi, veri mühendisliği yaparak insanların en özel bilgilerini alıyor ve onlardan para istiyor.

Bir kullanıcının bu isteği reddetmesi, Ghostly’nin geliştiricilerini iş gerçekleştirmekten alıkoyamıyor. Zira ücret ödemeyi reddedenler, program doğrulusunda hazırlanan reklamları izlemek zorunda.

Böyle bir programın nasıl bu kadar uzun vakittir hiçbir engele maruz kalmadan hayatına devam edebildiği çok büyük bir soru işareti. Facebook’un ve Google’ın mesul bulunduğu bu olay, çok büyük bir reaksiyona yol açtı.

Önümüzdeki vakitlarda Facebook ile Google çiftinin Ghostly adlı yazılımı tamamiyle ortadan kaldırması bekleniyor. Gizli Instagram hesapları bu tehlikeden ne vakit kurtulabilecek belli değil.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

50
6 Paylaşım, 50 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir