Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy A21s Satışa Sunuldu

e
sv

Giphy Instagram Eklentisi Gelişiyor!

141 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Popüler sosyal medya programı Facebook, kullanıcı tecrübesini tedavi etmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Facebook’a bağlı olan WhatsApp ve Instagram’da, bu geliştirmelerden nasibini alıyor. Facebook ve firmanın sahip bulunduğu başka platformlar, Giphy programı ile beraber uzun süredir çalışıyor. Son gelen haberlere göre, Facebook’un satın alması neticesinde Giphy Instagram eklentisi geliyor.

Giphy Instagram eklentisi gelişiyor

GIF kitaplığını Instagram’a ve başka programlarına birleşik etmeyi planlayan Facebook, tanınmış GIF yapımı ve paylaşım internet sitesi Giphy’i 400 milyon dolara satın alabilmek amacıyla anlaştı. GIF meydana getirmek ve paylaşmak amacıyla internetteki en büyük kütüphane olan Giphy, uzun süredir Facebook ve programları ile beraber çalışıyordu. Facebook’a göre, Giphy’nin trafiğinin yüzde 50’si kendi programlarından geliyor. Bu yüzde 50’lik kısmın yarısını da Instagram oluşturuyor.

Satın alımın sonrasında Giphy, Instagram çatısı altında çalışmalarını sürdürmeye devam edecek. Giphy Instagram eklentisi ile beraber, hikayelerde ve direkt olarak mesajlarda GIF ve çıkartma göndermek daha da basit duruma gelecek. Facebook kullanıcıları amacıylase Giphy henüz aynı kalacak. Twitter, Pinterest, Slack ve Reddit gibi çok sayıda hizmet, kullanıcılarına GIF sağlamak amacıyla Giphy’in API’sine güveniyor.

Diğer sosyal medya platformlarının, Facebook ile rekabet ettiği de bir gerçek. Henüz rastgele bir problem görünmese de, Giphy’nin satın alınması ile beraber başka sosyal medya platformları ile problemler yaşanabilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.