Oyun

Gerçek Dünyadan Farkı Yok: Red Dead Redemption 2’nin “Bunu da mı Düşündünüz?” Dedirten Akıl Uçuran Ayrıntıları

Rockstar Games’in başyapıtı olan Red Dead Redeption 2, 2018 yılında piyasaya çıktığı günden beri oyuncuların gönüllerinde farklı bir yere sahip. Pek çok şahsa nazaran gelmiş geçmiş en güzel oyun olan Red Dead Redeption 2 bunu pek çok etmene ek olarak akıl almaz gerçekçilikteki ayrıntı düzeyine de borçlu. İşte Red Dead Redeption 2’nin insanın aklını alan birtakım ayrıntıları.

Kaynak: https://gamerant.com/red-dead-redempt…

1. Canlıların bedenleri farklı hava şartlarına farklı reaksiyonlar verir.

2. Farklı karakterlerin farklı hususlardaki yetenek düzeyleri.

gercek dunyadan farki yok red dead redemption 2nin bunu da mi dusundunuz dedirten akil ucuran ayrintilari 0 BzrMmm1w

Baştan uyaralım, burası spoiler içerebilir. Arthur macerası boyunca günlüğüne birbirinden kusursuz ve ayrıntılı çizimler yapıyor. Bu çizimler bize Arthur’un fotoğraf çizmek konusundaki yeteneklerini çok net anlatıyor. Lakin John karakterinin denetimini ele aldığımızda çizimler de neredeyse karalamalardan öteye gidemiyor. Bu durum kahramanlarımızın karakterlerine dair de pek çok ipucu barındırıyor.

3. Arthur’u ayna karşısında kendini eleştirirken duyabilirsiniz.

gercek dunyadan farki yok red dead redemption 2nin bunu da mi dusundunuz dedirten akil ucuran ayrintilari 1 CygvKiWJ

Bu da kahramanımıza daha yakın hissetmemizi sağlayan ve ona karakter katan ayrıntılardan sırf birisi. Bir aynaya baktığınızda Arthur’u dış görünüşü hakkında yorum yaparken duyabilirsiniz. Görünüşünden pek de şad olmadığını anladığımız karakterimiz kimi vakit kirli oluşunu, kimi vakit ise fizikî özellikleri üzere farklı bahisleri eleştirir.

4. Avcılık sahiden de pis bir iş.

gercek dunyadan farki yok red dead redemption 2nin bunu da mi dusundunuz dedirten akil ucuran ayrintilari 2

Bir hayvanı avlayıp onu atınızın sırtına attığınızda atınızın kanla kaplandığını göreceksiniz. Tıpkı formda avladığınız hayvanı kendi sırtınıza atarsanız ise elbiseleriniz kan olacak ve bunlar yıkanmadan geçmeyecek. Avınızın derisini yüzdüğünüzde ise tam manasıyla her yer kana bulanacak.

5. Meyyit vücutlar üzerindeki çürüme tesirleri gerçeğin tıpatıp birebiri.

gercek dunyadan farki yok red dead redemption 2nin bunu da mi dusundunuz dedirten akil ucuran ayrintilari 3 L5hv2Ad2

Diyelim ki bir yerde bir insan yada hayvan cesedi gördünüz. Birebir noktadan birkaç gün sonra tekrar geçtiğinizde cesedin çürümeye başladığını göreceksiniz. Bu lokasyonu bir müddet sonra tekrar ziyaret ederseniz çürüme tesirlerinin devam ettiğini gözlemleyebilirsiniz. Süreç ceset iskelete dönene kadar devam ediyor.

6. Çamur hakikaten de “çamur” üzere hissettiriyor.

gercek dunyadan farki yok red dead redemption 2nin bunu da mi dusundunuz dedirten akil ucuran ayrintilari 4 d4aKKhRK

Pek çok farklı oyunun tersine RDR2’de çamurlu bir yerde yürümek sahiden azap. Neredeyse her yerin toprakla kaplı olduğu oyunda yağmur yağınca yer yumuşuyor, atlı otomobiller, beşerler, hayvanlar, özcesi etrafta hareket eden ne varsa çamurda izini bırakıyor. Çamurda yürürseniz elbiseleriniz kirleniyor ve yıkamadan da bu izler geçmiyor.

7. Şapkanıza sahip olun!

gercek dunyadan farki yok red dead redemption 2nin bunu da mi dusundunuz dedirten akil ucuran ayrintilari 5 XV3fVu7G

Çünkü bu oyunda da şapkanız tıpkı gerçek hayattaki üzere başınıza tutkalla sabitlenmiş üzere durmayacak. Yeri gelecek bir arbede esnasında, yeri gelecek yalnızca rüzgar estiği için başınızdan uçup gidecek. Şapkanızı bulup yerden almazsanız da onu sonsuza dek kaybediyorsunuz.

8. Silahlarınıza âlâ bakın zira kondisyonları tıpkı gerçek hayattaki üzere vakitle düşüyor.

gercek dunyadan farki yok red dead redemption 2nin bunu da mi dusundunuz dedirten akil ucuran ayrintilari 6 NlZE2KOv

Silahlarımız da vakte, yağmura, çamura ve başka pek çok etkene karşı koyamıyorlar. Şayet onları temizleyip bakımlarını yapmazsanız vakitle tutukluk yapacaklar ve en sonunda kullanılmaz hale gelecekler.

9. Bu oyunda kar öbür oyunlardakine nazaran çok farklı.

gercek dunyadan farki yok red dead redemption 2nin bunu da mi dusundunuz dedirten akil ucuran ayrintilari 7 59Qa9vT2

Pek çok oyunda kar bir yer kaplaması olarak oradadır, birçok vakit hareketsiz ve etkileşimden uzaktır. Lakin RDR2’de kar vakitle eriyor, karda yürürken ayak izlerimiz büsbütün ortaya çıkıyor, karın derinliğine nazaran farklı noktalarda farklı düzeylerde kara gömülüyoruz, kan karın üzerinde farklı yayılıyor ve karlı iklimden sıcak bir bölgeye geçtiğimizde üzerimizdeki karlar damla damla eriyor.

10. Alkol aldıkça yazılar daha da karmaşık hale geliyor.

gercek dunyadan farki yok red dead redemption 2nin bunu da mi dusundunuz dedirten akil ucuran ayrintilari 8 XueTmUc3

Oyunda alkol aldığımızda ekrandaki yazılar da yavaş yavaş birbirine girmeye başlıyor, buna oyunun HUD ekranındakiler de dahil!

11. Tüm NPC’ler kendi rutinlerine sahip.

gercek dunyadan farki yok red dead redemption 2nin bunu da mi dusundunuz dedirten akil ucuran ayrintilari 9 ByeWTHpK

Velhasıl dünya sizin etrafınızda dönmüyor. Kasaba halkı sabah kalkıp işinin gücünün başına geçiyor, vakti gelince dükkanı kapatıp konutuna gidiyor. Farklı günlerde farklı etkinliklerde bulunuyorlar. Hatta hayvanlar bile kendi takvimlerine nazaran yaşıyorlar. Velhasıl bir pek çok oyunda olduğu üzere daima birebir pozisyonda bulmanız muhtemel değil.

12. Son olarak pek çoğumuzun farkına bile varmadığı meczup işi ayrıntılardan biriyle bitirelim.

Kaynak: https://onedio.com/haber/gercek-dunyadan-farki-yok-red-dead-redemption-2-nin-bunu-da-mi-dusundunuz-dedirten-akil-ucuran-detaylari-1066699

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu