Gündem

Gerçeğe çok yakın ‘Öpüşme Cihazı’ geliştirildi! Fiyatı belli oldu…

Uzaktaki çiftlerin “gerçek” fiziksel yakınlığı paylaşmasına izin vermenin bir yolu olarak tanıtılan cihaz, CNN’in haberine göre, Çinli sosyal medya kullanıcıları arasında bir anda gündem olmayı başardı. Basınç sensörleri ve aktüatörlerle donatılan cihazın, kullanıcının dudaklarının basıncını, hareketini ve sıcaklığını taklit ederek gerçek bir öpücüğü taklit edebildiği söyleniyor. Öpüşme hareketi ile birlikte kullanıcının çıkardığı ses de iletilebiliyor.

Birçok sosyal medya kullanıcısı cihazın komik olduğunu söylerken, diğerleri cihazı “kaba” ve “ürkütücü” olmakla eleştiriyor. Bazıları ise, reşit olmayanların onu satın alıp kullanabileceğine dair endişelerini dile getiriyor. Twitter benzeri platformda, cihazla ilgili birkaç hashtag geçen hafta boyunca yüz milyonlarca kez görüntülendi.

Öpücük göndermek için kullanıcıların bir cep telefonu uygulaması indirmeleri ve cihazı telefonlarının şarj bağlantı noktasına takmaları gerekiyor. Uygulamada eşleriyle eşleştirdikten sonra, çiftler bir görüntülü arama başlatabilir ve öpüşmelerinin kopyalarını birbirlerine iletebilirler. Tabi iki tarafın da bu cihaza sahip olması lazım.

Çin‘in devlet tarafından işletilen yayını Global Times‘a göre, cihaz Changzhou Mekatronik Teknolojisi Meslek Enstitüsü tarafından patentlendi. Tasarımın önde gelen mucidi Jiang Zhongli’nin Global Times’a aktardığına göre, bu cihazın ilhamı uzaktaki sevgilisini özlemesi ile birlikte geldi.

Benzer bir icat olan “Kissinger”, 2016 yılında Malezya’daki Imagineering Enstitüsü tarafından piyasaya sürülmüştü. Ancak gerçekçi görünen dudaklar yerine dokunmaya duyarlı silikon bir pede sahipti.

Fiyatı belli oldu

Çin’in en büyük çevrimiçi alışveriş sitesi Taobao‘da onlarca kullanıcı da, 288 yuan (41 ABD doları) fiyat etiketine sahip cihaz hakkındaki yorumlarını paylaştı. Bir kullanıcı, “eşim ilk başta (uzaktan) öpüşmenin başarılabileceğine inanmadı, bu yüzden onu kullandığında ağzı açık kaldı … Bu, uzun mesafeli ilişkimiz sırasında ona verdiğim en iyi sürpriz oldu” yorumunu yaptı.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/guncel/gercege-cok-yakin-opusme-cihazi-gelistirildi-fiyati-belli-oldu-63fe7780460b5b71d4110d70

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu