Kripto Para

Genesis’in 900 Milyon Dolarlık Borcu İkiye Katlandı

Genesis‘in kredi verme platformunun para çekme süreçlerini durdurmasının akabinde ortaya çıkan borç ölçüsünde artış yaşanıyor.

Geçtiğimiz günlerde, Genesis’e bağlı olan kripto para borsası Gemini’nin Earn programını kullanan bir küme müşterinin, Genesis’in kredi verme ünitesinin 16 Kasım’da müşteri para çekme süreçlerini durdurmasının akabinde 900 milyon dolar alacaklı olduğunu bildirilmişti. Genesis’in kredi verme platformu için işler yolunda görünmüyor.

Genesis, İki Şirkete Daha Borçlu

Genesis’in daha evvel 900 milyon dolar borcu olduğu bildirilen Gemini müşterileri kümesine ek olarak, avukatlar tarafından temsil edilen iki alacaklı kümesi daha var.

Konuya aşina bir bireye nazaran, Genesis’te kilitli olan ve bahisle ilgili yasal tavsiye alan müşteriler şu anda yaklaşık 1,8 milyar dolarlık krediyi oluşturuyor. Ve bu sayının artış göstereceği belirtiliyor.

genesisin 900 milyon dolarlik borcu ikiye katlandi 0

Farklı bir kaynakta ise Genesis’ten alacaklı olan ve 900 milyon dolar fiyatında kredisi bulunan ikinci bir kümenin hukuk firması Proskauer Rose tarafından temsil edildiğini söyledi. Üçüncü kümenin borçlu olduğu kredi ölçüsü bilinmiyor. İkinci kaynak ayrıyeten Gemini müşteri kümesinin da Latham & Watkins hukuk firması tarafından temsil edildiğini söyledi.

Genesis 23 Kasım’da yatırımcılara gönderdiği bir mektupta, şunlara yer verdi:

“Kredi işimizin genel likiditesini destekleyen ve müşterilerin gereksinimlerini karşılayan bir tahlil üzerinde anlaşmak için; potansiyel yatırımcılar ve Gemini ve DCG [Digital Currency Group] dahil olmak üzere en büyük alacaklılarımız ve borçlularımızla görüşmelere başladık”

Kaynak: https://www.coinkolik.com/genesisin-900-milyon-dolarlik-borcu-ikiye-katlandi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu