Kripto Para

Genesis, Gemini Müşterilerine 900 Milyon Dolar Borçlu

ABD merkezli kripto şirketi Genesis, kripto borsası Gemini‘nin müşterilerine 900 milyon dolar borçlandı.

Kripto ayı piyasasının devam ettiği bu günlerde, iflas ve çöküş olaylarının tesirleri ağır hissediliyor. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan FTX, likidite krizi ve iflas süreci ile piyasayı yeni bir periyoda soktu. Bu yeni periyotta, kripto para borsaları şeffaflık ve rezerv delili sistemlerine odaklandı. Gelişen ve benimsenen kripto sanayisinde, iflas olaylarının gerisi arkası kesilmiyor. Son olarak Genesis, iflas ve borç tezleri ortasında tekrar gündeme geldi. Financial Times‘ın yaptığı habere nazaran, Genesis şirketinin Gemini müşterilerine önemli bir borcu bulunuyor.

Genesis ve Digital Currency Group, Gemini Müşterilerine Borçlu

Kripto şirketi Genesis, kuvvetli süreçlere girdiğini belirterek bölümü tehlikeye soktu. Şirket, Earn protokolü için Gemini borsası ile birlikte hareket ediyor. Geçtiğimiz günlerde Gemini, Earn protokolü nedeniyle problemlerden etkilendiğini duyurmuştu.

Genesis ve ana şirketi Digital Currency Group, likidite krizini atlatmak için ağır mesai harcıyor. Fakat tüm bu süreçlerin ortasında, Gemini müşterilerinin 900 milyon doları zahmetli şirkette sıkışmış durumda.

Gemini borsası, fonları geri almaya çalışıyor. Ayrıyeten borsanın oluşturduğu alacaklılar komitesi, varlıkları telafi etmek için harekete geçti. Borsanın müşteri varlıkları olarak belirtilen 900 milyon doların, problemli şirket tarafından karşılanması bekleniliyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/genesis-gemini-musterilerine-900-milyon-dolar-borclu/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu