Oyun

Gelmiş Geçmiş En Uygun RPG Oyunlarından Disco Elysium Geliştirici Grubundan Üç Kişi “İstemeden” Ayrıldı

Disco Elysium, çıktığı 2019 yılından itibaren karanlık ortamı, sanat eseri gibi görselleri ve hikayesiyle oyuncuları kendine çekmişti. Ancak her güzel şeyin içinde de kötülükler yaşanabiliyor. Yapılan bir açıklama ile şirkette kilit görevdeki üç kişi istem dışı olarak ayrıldılar.

ZA/UM Kültürel Derneği feshedildi.

gelmis gecmis en uygun rpg oyunlarindan disco elysium gelistirici grubundan uc kisi istemeden ayrildi 0 yhwAwflb

ZA/UM Kültürel Derneği’nin kurucularından Martin Luiga, Medium’da paylaştığı yazıda bazı açıklamalarda bulundu.

Ben, ZA/UM Kültür Derneği’nin kurucu üyesi ve sekreteri ve aynı zamanda çekirdek ekibin birleştiricisi olan Martin Luiga, ZA/UM kültürel birliğini feshediyorum. Bu konuda ne Kurvitz, Hindpere ne de Rostov’un geçen yılın sonundan beri çalışmadığını ve şirketten istem dışı ayrılmalarını belirtmek isterim. Bu Disco Elysium’un devamını bekleyen sevgi dolu hayranlar için kötü haber gibi görünüyor.

Organizasyon, üstüne kurulduğu şeyleri temsil etmiyor.

gelmis gecmis en uygun rpg oyunlarindan disco elysium gelistirici grubundan uc kisi istemeden ayrildi 1 59GwDPc1

Yazının devamında ise; Kültürel organizasyonun çözülmesinin nedeni, artık üstüne kurulduğu kültürel yapıyı temsil etmediği ifade edildi. 

İnsanlar ve fikirler sonsuzdur; örgütler geçici olabilir. Organizasyonun başarılı olduğunu ve yapılan hataların çoğunun şarta bağlı olduğunu, içine atıldığımız sosyokültürel koşullar tarafından belirlendiğini düşünüyorum. İnsanları hala örgütlenmeye teşvik ediyorum ve ZA/UM kültürel organizasyonunun şiddetle yoksun olduğu niteliklerden biri resmi yapıdır. Bir süreliğine güzeldi. Bizim için kök salan herkese en içten teşekkürlerimi sunuyorum.

Ayrılan üç kişi de, yaptıkları ortak bir paylaşımla durumu onayladı.

gelmis gecmis en uygun rpg oyunlarindan disco elysium gelistirici grubundan uc kisi istemeden ayrildi 2 kmALPaI4

Aleksander Rostov, Robert Kurvitz ve Helen Hindpere ortak şekilde artık stüdyoda bulunmadiklarını da doğruladılar. ZA/UM şirketi çalışmalarına devam edecek olsa da büyük bir kan kaybedeceği belli. Şirketten yapılan açıklamada oyunların geliştirilmeye devam edileceğini ve başka yorumda bulunulmayacağı söylendi. ZA/Um işe alımlar yaptı ancak bunların ayrılmalarla ilgili olup olmadığı da kesin değil.

Kaynak: https://onedio.com/haber/gelmis-gecmis-en-iyi-rpg-oyunlarindan-disco-elysium-gelistirici-ekibinden-uc-kisi-istemeden-ayrildi-1098164

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu