Oyun

Gelecekten Geliyorum! Vakti Bükmenize İmkan Sağlayan 7 Oyun

Vakit manipülasyonu birçok dizide, sinemada ve oyunda yer verilen, ilgi alımlı bir kavram. Vakti oyunların içerisinde şahsen bükmenin zevki de bir farklı oluyor doğal. Pekala bunu yapmamıza imkan sağlayan oyunlar hangileri? Gelin bakalım.

1. Life is Strange serisi

gelecekten geliyorum vakti bukmenize imkan saglayan 7 oyun 0 3aRgPn1Z

Kıssasıyla oynayanları mest eden Life is Strange serisinin en ikonik özelliklerinden bir tanesi vakit bükme özelliği. Life is Strange’in vakit manipülasyonu deyince akla birinci gelen oyun olması da uğraşı.

2. SUPERHOT serisi

gelecekten geliyorum vakti bukmenize imkan saglayan 7 oyun 1 pV5gCuKt

SUPERHOT’ta vakti Life is Strange’deki üzere geriye alamıyoruz, ancak hareketimizin aniliğine nazaran vakti yavaşlatıp hızlandırabiliyoruz. Bu sürreal oyunda böylece rakiplerimizi öldürüp yolumuza devam ediyoruz.

3. Dishonored 2

gelecekten geliyorum vakti bukmenize imkan saglayan 7 oyun 2 qlsipTys

Epeyce sevilen zımnilik oyunu Dishonored da bir yetenek aracılığıyla oyuncuya vakti bükme imkânı tanıyan yapıtlardan yalnızca bir tanesi.

4. Braid

gelecekten geliyorum vakti bukmenize imkan saglayan 7 oyun 3 nzGbUc6u

2008 imali bağımsız platform oyunu Braid’de vaktin gidişatını denetim ederek çeşitli bulmacaları çözüyoruz, zihnimizin sonlarını zorluyoruz.

5. Quantum Break

gelecekten geliyorum vakti bukmenize imkan saglayan 7 oyun 4 49988uE7

2016 çıkışlı bir Remedy Entertainment yapıtı olan Quantum Break, bilim kurguyla macerayı birleştirerek oyunculara eşsiz bir tecrübe sunuyor. Vakti bükme gücüne sahip ana karakterimiz Jack Joyce ile vakit mefhumunu, hasebiyle kozmosu kurtarmaya çalışıyoruz.

6. Twelve Minutes

gelecekten geliyorum vakti bukmenize imkan saglayan 7 oyun 5 EJc6TUbG

Twelve Minutes’a ne kadar ‘Zaman büktürücü’ dersiniz bilmem, ancak oyuncu 12 dakikalık bir döngü içerisinde kısılıp kalıyor, münasebetiyle da daima olarak geçmişe dönüyor. Farklı ve sürreal bir tecrübe isterseniz Twelve Minutes’a da bir göz atın deriz.

7. DEATHLOOP

gelecekten geliyorum vakti bukmenize imkan saglayan 7 oyun 6 QilbmjyO

Listemizi nispeten yeni bir oyun olan Deathloop ile sonlandırıyoruz. Deathloop’taki vakit mekaniği de Twelve Minutes üzere. Bir döngünün içine sıkışıyoruz, öğrendiklerimiz sayesinde her döngüde daha güçlü oluyoruz.

Kaynak: https://onedio.com/haber/gelecekten-geliyorum-zamani-bukmenize-imkan-saglayan-7-oyun-1064441

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu