Sıradaki içerik:

Google Pixel 4A, Imda Ve Bıs Sertifikalarını Aldı

e
sv

GeekBench’te Snapdragon 8cx Plus İle Microsoft Surface Pro X Görüldü

174 okunma

Birkaç gün önce Apple, Intel destekli bilgisayarlarını yeni çıkacak MacBook Dizüstü Bilgisayarlar için kendi ARM tabanlı işlemcilere geçirme planlarını açıkladı. ARM tabanlı yongalara sahip ilk MacBook’lar bu yıl içinde açıklanacak. Şirketin ARM’ye geçişini takiben, ARM serisinde Windows 10 için Qualcomm Snapdragon işlemciye sahip bir Surface Pro modeli olarak ARM tabanlı SoC kullanımına geçiş yapmak isteyen Microsoft var.

Microsoft modeli yüzüne “OEMSR OEMSR Ürün Adı DV” olarak Geekbench 5.x platformunda. Model, görünüşe göre, henüz duyurulacak olan Microsoft Surface Pro X’in bir varyantı. Qualcomm’un Snapdragon 8cx Plus’ın daha yüksek saat hızıyla dahili testi için bir test ünitesi olabilir. Son raporlara göre Qualcomm, mevcut Snapdragon 8cx platformunda SC8180X koduna sahip olduğu için resmi olarak Snapdragon 8cx Plus olarak adlandırılacak olan “SC8180XP” üzerinde çalışıyor.

Yaklaşan Surface Pro cihazı, 16GB RAM ve 3.15GHz temel saat hızıyla GeekBench’e geldi. Daha yüksek saat hızı genellikle kıyaslama performansında önemli bir iyileşme ile sonuçlanır. Snapdragon 8cx platformu 2.84GHz hızında çalışıyor. 

Ne yazık ki, GeekBench çok fazla ayrıntı sunmuyor, ancak Snapdragon’un Her Zaman Bağlı PC’ler için yeni işlemcisi Windows 10 ARM’yi tüketiciler için uygun bir seçenek haline getirebilir. Yonga seti Tek Çekirdekli testlerde 789 puan ve Çok Çekirdekli görevlerde 3.092 puan aldı.

MacOS Big Sur, ARM tabanlı uygulamalar için kesintisiz destek ile birlikte geldiğinden Microsoft’un Windows ile oyununu gerçekten geliştirmesi gerekiyor. Yeni MacBook bilgisayarların nasıl performans göstereceğini henüz görmedik.

Microsoft Surface Pro X teknik özellikleri

8 Mart’ta şirket Çin’de Surface Pro X 2’si 1 arada dizüstü bilgisayarı duyurdu. Cihaz 8GB + 128GB, 8GB + 256GB, 16GB + 256GB ve 16GB + 512GB ile birden fazla yapılandırmada geldi. Cihaz, 3: 2 ekran oranına sahip 13 inç PixelSense dokunmatik ekranla geldi. Ekran ayrıca 2880 x 1920 piksel çözünürlüğe ve 1400 x 1 kontrast oranına sahiptir. Ayrıca, Surface Pro X, Microsoft tarafından şimdiye kadar yapılmış en ince, en güçlü ve en kusursuz Yüzey Ürünüdür. Cihaz, ARM platformunda Windows 10’u kullanan ilk Microsoft dizüstü bilgisayarı.

Cihaz, tüketici ve işletme ihtiyaçlarını karşılamaya geldi. Ancak, aynı zamanda yeni bir mobil bilgi işlem dönemi başlattı. Qualcomm, PC kullanıcılarına en iyi akıllı telefonları getirmek için PC endüstrisinin gelişimini ve yeniliğini teşvik ediyor. Qualcomm platformunu genişletiyor ve görünüşe göre yakında çıkacak olan Snapdragon 8cx Plus hem şirket hem de Microsoft için bir adım daha ileri olacak.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.