Gündem

Gebe Bayana Trafikte Saldıran Baklavacı Kardeşler İçin İstenen Ceza Aşikâr Oldu

Pendik’te trafikte hamile bir kadına saldıran baklavacı kardeşler Hasan Sel ve Hüseyin Sel, 5’er yıl hapse çarptırılmıştı. Tekrar yargılanan kardeşler için savcı, 24 yıl 6’şar aya kadar hapis cezası talep etti.

5’er yıl hapis cezaları bozulunca tekrar yargılanmaya başladılar

gebe bayana trafikte saldiran baklavaci kardesler icin istenen ceza asik r oldu 0 lA8iVCJJ

Pendik’te 7 aylık hamile kadının içinde bulunduğu aracın önünü keserek aracın dikiz aynasını kırıp kaputu tekmelediği gerekçesiyle 5’şer yıl hapse çarptırılan baklavacı kardeşler Hasan Sel ve Hüseyin Sel’in İstinaf Mahkemesince kararın bozulmasının ardından yeniden yargılanmasına devam edildi. Anadolu 59. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuksuz sanıklar Hasan Sel ve Hüseyin Sel katılırken, taraf avukatları salonda hazır bulundu.

‘Abimi uyarak engellemeye çalıştım’

gebe bayana trafikte saldiran baklavaci kardesler icin istenen ceza asik r oldu 1 E9KwiNt8

Duruşmada savunma yapan sanık Hüseyin Sel, “Benim arabamdan inmemin asıl sebebi, müştekilerin aracıma çarpmış olmalarından kaynaklanmaktadır. Kimsenin arabasının önünü kesmeye yönelik bir davranışım bulunmamaktadır. Her insan gibi ben de arabama kast ya da taksirle dahi olsa arkadan çarpıldığında inip, çarpan şahısla konuşmak istedim. Müştekilere yönelik herhangi bir haksız eylemim bulunmamaktadır. Abime yönelik ise engelleyici ve önleyici davranışlarda bulundum. Sözlerimle, abimin davranışlarını önlemeye çalıştım. Abimi uyararak davranışlarını engellemeye çalıştığım ortada olmasına rağmen ‘hürriyeti tahdit’ ile nasıl suçlandığımı dahi anlamamaktayım” dedi. Sanık Hasan Sel ise daha önceki savunmalarını tekrar ettiğini söyledi. Bunun üzerine söz alan müşteki avukatı, şikayetçi olduklarını söyleyerek sanıkların cezalandırılmasını istedi.

Mütalaa açıklandı

gebe bayana trafikte saldiran baklavaci kardesler icin istenen ceza asik r oldu 2 mEmjeRup

Cumhuriyet Savcısı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Mütalaada, aracı kullanan sanıklardan Hüseyin Sel’in müştekilerin aracına doğru hamle yaptığı, boş olan yolda herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için uzaklaşmadıkları anlatıldı. Sanıklar Hasan Sel ve Hüseyin Sel’in ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan 5’er yıldan 24 yıl 6’şar aya kadar hapisle cezalandırılması istendi. Sanık Hasan Sel hakkında ‘kara ulaşım araçlarını alıkoyma’ suçundan hapis cezası verildiğini ve bu hükmün kesinleştiğini kaydeden savcı, Hüseyin Sel hakkında ise bu suçtan düşme kararı verilmesini talep etti. Sanıklar hakkında etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanmaması istendi.

Kaynak: https://onedio.com/haber/hamile-kadina-trafikte-saldiran-baklavaci-kardesler-icin-istenen-ceza-belli-oldi-1076053

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu