Gündem

Gazeteci Hande Fırat, Eşi Hakkındaki Dolandırıcılık Argümanlarına Yanıt Verdi: ‘FETÖ’cüler, Hak Yolcular’

Hande Fırat, eşi Murat Özvardar’ın Ukrayna idaresinden yetkilileri dolandırdığı argümanları hakkında sessizliğini toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla bozdu. Lakin Fırat paylaşımını kısa müddet sonra sildi.

gazeteci hande firat esi hakkindaki dolandiricilik argumanlarina yanit verdi fetoculer hak yolcular 0 eHy9s4fv

Ukrayna İçişleri Bakanlığı İrtibat Lideri Volodymyr Krakovetskyi, kimi Türk iş insanları hakkında; Ukraynalı iş insanını silah, miğfer ve çelik yelek alımında 5 milyon dolar dolandırdığı argümanıyla Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na başvurarak şikayetçi olmuştu. Bahisle ilgili soruşturma belgesinde Hürriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat’ın eşi Murat Özvardar’ın da ismi geçiyordu.

Soruşturma kapsamında geçen ay gözaltına alınan Özvardar, daha sonra isimli denetim kararları uygulanarak özgür bırakıldı.

Mevzuyla ilgili soruşturma devam ederken eşi Hande Fırat’tan değişik bir reaksiyon geldi.

gazeteci hande firat esi hakkindaki dolandiricilik argumanlarina yanit verdi fetoculer hak yolcular 1 QYhpyicA

Fırat, toplumsal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Hande Fırat, Twitter mesajında “Şöyle yapalım FETÖ’cüler Hak Yolcular vb. gelin bakalım en fazla ben ölürüm lakin siz de yaşayamazsınız’ ifadelerini kullandı.

Ahmet Şık, Fırat’ın kelamlarına yanıt verdi

gazeteci hande firat esi hakkindaki dolandiricilik argumanlarina yanit verdi fetoculer hak yolcular 2 1lPAGW5E

Türkiye Emekçi Partisi İstanbul Milletvekili Ahmet Şık da Hande Fırat’tın paylaşımını alıntılayıp “Gazeteci iseniz tehdit etmek, aba altından sopa göstermek, “Bildiklerimi anlatırsam güç durumda kalırsınız” şantajı yerine bildiklerinizi anlatmanız gerekmez mi?” diye yazdı. Lakin Hande Fırat paylaşımını kısa mühlet sonra sildi.

Özvardar da ‘FETÖ komplosu’ dedi

gazeteci hande firat esi hakkindaki dolandiricilik argumanlarina yanit verdi fetoculer hak yolcular 3

Hande Fırat’ın eşi Murat Özvardar da mevzuyla ilgili olarak Instagram hesabından yaptığı açıklamada hakkındaki suçlamanın iftira olduğunu belirtip ‘Ey Türk milleti sakın unutma bu FETÖ’cü terör örgütü bitmedi uykuya yattı’ dedi. Özvardar, ‘Ukraynalı adamı birileri ile tanıştırmam hataymış beni asın o vakit beni hepiniz kurtulun’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://onedio.com/haber/gazeteci-hande-firat-esi-hakkindaki-dolandiricilik-iddialarina-cevap-verdi-feto-culer-hak-yolcular-1066090

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu