Kripto Para

Galoy, Bitcoin Tabanlı Stablesats’ı Duyurdu

El Salvador’un Bitcoin Beach Wallet’inin çatı şirketi Galoy, Stablesats isimli yeni hizmetini tanıttı. Ayrıyeten, GaloyMoney bitcoin bankacılık platformunun daha da geliştirilmesini sağlamak için 4 milyon dolarlık bir sermaye artırımı tamamladığını söyledi.

Stablecoin’lere Alternatif: Galoy’dan Stablesats

Lightning cüzdanları ile kullanılabilen Stablesats, kullanıcıların günlük volatiliteden etkilenmeden süreç yapabilmesine imkan sağlıyor. Mevcut stablecoin altyapısından faydalanan Stablesats, dolara endeksli Bitcoin takviyeli sentetik bir dolar oluşturmak için türev kontratları kullanıyor. Lightning cüzdanlarında dolar muadili USD hesaplarını aktifleştirerek, günlük süreçler için Bitcoin kullanan bireylerin kısa vadeli döviz kuru oynaklığı meselesine karşılık veriyor.

Şirket, doların Bitcoin (BTC) üzerinden aktarılmasına müsaade vermenin, şu anda süreksiz ödemeler için bir araç olarak Bitcoin büyümesinin önündeki en büyük mahzurlardan biri olan volatilite riskinin çözülmesini hedefliyor.

Galoy CEO’su Nicolay Burtey yaptığı basın açıklamasında, şu sözlere yer verdi.

“Bitcoin Latin Amerika, Afrika ve ötesinde daha evvel banka hesabı olmayan topluluklara dijital süreçleri getirdi. Volatilite finansal süreçleri yönetmeyi zorlaştırıyor. Stablesats özellikli Lightning cüzdanları ile kullanıcılar, varsayılan BTC hesaplarına ek olarak bir ABD doları hesabına sahip olacaklar. Bu hesaptan para gönderilebilir, bu hesaptan para çekebilir yahut bu hesapta para tutabilir. BTC hesaplarının para bedeli dalgalanmasına karşın USD hesabındaki 1 dolar, Bitcoin döviz kurundan bağımsız olarak 1 dolar olarak kalmaya devam ediyor.”

Kaynak: https://www.coinkolik.com/galoy-bitcoin-tabanli-dolar-icin-yatirim-topladi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu