Telefonlar

Galaxy Z Fold 5, katlanma izi sorununu büyük ölçüde çözecek

Samsung, iddialara göre katlanabilir telefonların kırılma sorununu önlemek ve daha ince bir tasarım elde etmek için bir sonraki nesil katlanabilir telefonlarının menteşesini “damla” mekanizması olarak tasarlamayı düşünüyor.

Bir Galaxy Z Fold kullanıcısı olarak bilinenler, Samsung’un kitap gibi açılan katlanabilir telefonlarının tam olarak düz bir şekilde kapanmadığını bilirler. Galaxy Z Fold’un iki yarısı arasında her zaman bir boşluk vardır ve bu durum menteşe mekanizmasından kaynaklanır. Bu boşluk, büyük bir sorun olmamakla birlikte telefona kalınlık ekler ve katlanabilir paneli daha küçük nesnelere karşı daha hassas hale getirir.

Samsung, donanım özellikleri ile tasarımdan menteşeye kadar birçok alanda q’i yükseltmeyi planlıyor. Daha önceki raporlar şirketin daha iyi bir menteşe için daha fazla para harcamaya istekli olduğunu ve yeni menteşe mekanizmasına sahip bir “damla” menteşe tasarımına sahip olacağına işaret etmişti. Bu yeni menteşe, Z Fold 5’in tamamen düz kapandığı bir görüntü sağlayacak.

Galaxy Z Fold 5, katlanma izi sorununu büyük ölçüde çözecek

Aynı söylenti, Çinli sosyal medya ağı Weibo’da ki Ice Universe tarafından da doğrulandı. Kaynak, Galaxy Z Fold 5‘in ekran aralığı olmadığını söylüyor ve telefonun kalınlığının, kapatıldığında 13mm civarında olacağını ekliyor. Yani, yaklaşan model, menteşe civarında 15.8mm olan Galaxy Z Fold 4‘ten daha ince olmalı.

Samsung, Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5’i büyük ihtimalle Ağustos-Eylül 2023’te duyuracak. Son söylentilere göre şirket, Hindistan’da yeni modellerin üretimine başlayabilir ve BOE’yi katlanabilir ekran tedarik zincirine ekleyebilir. Farklı bir menteşenin yanı sıra, Galaxy Z Fold 5, kapağındaki ekranı kullanmayı daha kolay hale getirebilecek farklı bir en-boy oranına sahip olabilir.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/mobil/galaxy-z-fold-5-katlanma-izi-sorununu-buyuk-olcude-cozecek-63fce5f889e56f1b820b7199

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu