Galaxy S21 Ultra Özellikleri Ortaya Çıkmaya Başladı

3 dk


Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde Samsung, güncellenmiş bir Galaxy S akıllı telefon serisini tanıtacak. Üç yeni ürün olması bekleniyor: Galaxy S21, Galaxy S21 + ve Galaxy S21 Ultra.

Galaxy S21 Ultra, beş kamera ve daha hızlı şarj hızıyla gelecek

Önümüzdeki yıldan itibaren Galaxy S ve Galaxy Note serisi, en premium cihazların durumunu kaybedecek; Bunlar şirketin ürün yelpazesindeki teknolojik açıdan en gelişmiş cihazlardı. Artık Galaxy Z serisi katlanabilir akıllı telefonlar ilerlemenin ön saflarında olacak; bu nedenle Galaxy S21 ailesinden devrim niteliğinde bir şey beklememelisiniz.

Yeni cihazların satış bölgesine bağlı olarak Snapdragon 875 veya Exynos 2100 yongasıyla satışa sunulacağına şüphe yok. Galaxy S21 Ultra durumunda, üretici 2K çözünürlüğe ve en az 120 Hz (muhtemelen 144 Hz) yenileme hızına sahip bir OLED ekran kuracak. Arka kamera, ana ISOCELL Bright HM2’nin 108 megapiksel olduğu beş sensörlü bir sistem alacak. 30 fps’de 8K formatında kayıt desteği ve optik görüntü sabitleme sistemi vaat ediyorlar.

Pil kapasitesi 5.000 mAh olacaktır; ve şirket, şarj hızını artırarak gücünü 65 W’a çıkaracak. Kablosuz ve ters şarj için neredeyse kesinlikle destek sunacak ve söylentilere göre Galaxy S21 Ultra’nın kutuda bir kalemi olacak.

Samsung, 2020’nin 3. çeyreğinde inanılmaz bir büyüme bekliyor

Gördüğümüz gibi, Samsung son zamanlarda çok başarılı oldu. Görünüşe göre koronavirüs sadece Koreli şirkete müdahale etmedi; aksine, başarıların pekiştirilmesine yardımcı oldu.

Şirket, üçüncü çeyrek karının geçen yılın aynı dönemine göre %58 artışla yaklaşık 12.3 trilyon (10.6 milyar $) olacağı tahmininde bulundu. Samsung ayrıca şirketin gelirinin yaklaşık %5 artışla 66 trilyon’a (57 milyar $) yükseldiğini bildirdi.

Bu iyimserlik ve benzeri göstergeler, şirketin yıl boyunca karında %56 düşüş bildirmesi nedeniyle özellikle ilgi çekicidir. Samsung, bu tür sonuçları neyin etkilediğini belirtmedi, ancak büyük olasılıkla, büyüme şirketin ürünlerine olan yüksek talepten kaynaklanıyordu – birçok kişi evden çalışmak zorunda kaldı ve daha sık olarak cihazlarının güncellenmesine ihtiyaç duyuyordu.

Güney Koreli şirket, diğer markalardan daha fazla akıllı telefon ve TV satıyor; ancak bu kadar iyi olan sadece perakende ürünler değil. Samsung, dünyanın dört bir yanındaki cihaz üreticilerine bellek yongaları satma konusunda çok başarılı bir işe sahip.

Son aylarda, Samsung’un yonga üretimi veri merkezlerinden destek aldı. İkinci çeyrekte parça satışlarından elde edilen gelir %13 artarak 18,2 trilyon’a ulaştı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

57
7 Paylaşım, 57 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir