Sıradaki içerik:

Pentastic, S Pen’in İşlevselliğini Daha Da Genişletiyor: İşte Detaylar!

e
sv

Galaxy S10 Lite Güncelleme Aldı

avatar

Oğuzhan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Samsung Galaxy S10 Lite da One UI 2.5 güncellemesi alan modeller arasında konumunu aldı. Daha eskiden Galaxy S10 ailesi amacıyla bu arayüz sürümü kullanılmaya başlanmıştı. Fakat “Lite” model, başka modellerden daha sonra bu güncellemeyi aldı. Fakat güncellemenin başka modellerde yer alan birtakım yenilikleri içermediği de belirtiliyor.

Samsung yeni modelleri amacıyla çalışmaya devam eder iken eski modelleri amacıyla güncelleme çalışmaları da yapıyor. Fakat güncellemeyle beraber nelerin değiştiğine dair detaylar yayınlanmadı.

Samsung Galaxy S10 Lite, One UI 2.5 kullanmaya başlıyor

Firma, S10 Lite sahiplerinin beklediği güncellemeyi yayınladı. Samsung’un en güncel arayüzü olan One UI 2.5 amacıyla ülkelere göre yayınlanma planlanması yapıldı. Fakat Türkiye’deki kullanıcıların da şu anda güncellemeyi aldığını belirtmek olası. Bilindiği üzere bu arayüz Android 10 tabanlı olarak geliştiriliyor.

Samsung S10 Lite One UI 2.5 güncellemesi amacıyla öne çıkan bilgilerde tek çekim özelliği bulunuyor. Bu özellik yardımıyla tek bir dokunuşla aniden çok modda fotoğraf çekimi olası oluyor. Bunun yardımıyla de en iyi görüntü yakalanmış oluyor. Bu özellik Galaxy S20 ailesiyle beraber kendisini göstermişti.

G770FXXU3CTH4 sürüm numarasına sahip olan güncelleme amacıyla S10 Lite üstünde Ayarlar > Yazılım güncellemesi kısmına gidebilirsiniz. Burada güncellemeyi indirerek en güncel One UI sürümünü kullanabilirsiniz.

Modelin özelliklerini tekrardan hatırladığımızda karşımıza 6.7 inç Super AMOLED ekran, Snapdragon 855 işlemci, 6 GB ya da 8 GB RAM ve 128 GB depolama kısmı kendisini gösteriyor. Modelde 48 Megapiksel ana kamera, 12 Megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 5 Megapiksel makro kamera bulunuyor. Önde ise 32 Megapiksel kamera bulunuyor. Bununla beraber modelde 4.500 mAh batarya kapasitesi bulunuyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.