Sıradaki içerik:

Mi Note 10 Lite ve Redmi Note 9 Geliyor!

e
sv

Galaxy Note 9’a Büyük Güncelleme Yolda!

436 okunma

Bir XDA geliştiricisi, hummalı çalışmalar neticesinde Galaxy S20 ve One UI 2.1 fonksiyonlarını şuandan Galaxy Note 9’a taşımayı başardı.

Samsung, One UI 2.1 güncellemesini Galaxy Note 9 serisine getirmek amacıyla çalışıyor. Güncellemenin birkaç hafta ya da birkaç ay içersinde yayınlanması bekleniyor, fakat bundan sonra sabrınız kalmadıysa geliştirici AlexisXDA‘nın çalışmasından faydalanabilirsiniz.

AlexisXDA doğrulusunda Galaxy S20’den Galaxy S9 ve Galaxy Note 9’a uyarlanan ROM’un yanısıra getirdiği fonksiyonler arasında kamera programı amacıyla Pro modu, Single Take, ön kamera amacıyla gece modu, yeni arka planlarla Live Focus var. Bunların yanısıra Music Share, Photo Editor, App Lock, Share Live gibi fonksiyon ve sistem programları da güncellemeye dahil.

One UI 2.1’in getirdiği yenilikler arasında ise ufak arayüz geliştirmeleri, daha kesintisiz sistem animasyonları, yeni AR fonksiyonları ve çoğu var.

Galaxy S20’nin fonksiyonlarını ve One UI 2.1 güncellemesini Galaxy Note 9 ya da Galaxy S9’a getirebilmek amacıyla yalnızca Exynos versiyonuna yönelik olan bir custom ROM’u yüklemeniz gerekiyor. Galaxy Note 9 ya da Galaxy S9’unuzu daha eskiden root’ladıysanız ve TWRP gibi bir custom recovery yüklediyseniz, ROM‘u çok zahmete gerek kalmadan yüklemeyi deneyebilirsiniz.

ROM’u yüklemeden önce kesinlikle yedek almanızı tavsiye ediyoruz. Eğer ROM yükleme işlemleri ile ilgili bilgi sahibi değilseniz Beta sürümlerinden uzak durmanız gerektiğinin altını çizelim.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.