Sıradaki içerik:

Honor 30 İyileştirmelerle Birlikte Başka Bir Güncelleme Aldı

e
sv

Futbol Maçında Yapay Zeka Hakemin Kafasını Karıştırdı!

avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Teknoloji hayatın her alanında daha çok kullanılmaya devam ediyor. Futbolda da; video yardımcı hakemgol çizgisi gibi teknolojilerin kullanıldığı biliniyor. İskoçya’da ise tasarruf amacıyla alt ligde yapay zeka ile çalışan kamera sistemi kullanılıyor. Ancak futbol maçında yapay zekanın ilginç hatası sosyal medyada dikkat çekti.

Yapay zeka hakemin keli ile futbol topunu karıştırdı


İskoçya’da Inverness Caledonian Thishtle kulübü, rakibi Ayr United’a karşı son dakikalarda bulduğu gol ile sezonun ilk puanını almıştı. Fakat kulübün taraftarları amacıyla bu golün coşkusunu hayata olanağı pek olmadı. Tasarruf etmek adına sarfedilen suni zeka kamera, hata namacıylaiyle golü göstermedi.

Futbol maçında suni zekanın hatası amacıyla namacıyla ise hakemin kel olmasıydı. Yapay zekaya emanet olan kamera, hakemin keli ile futbol topunu birbirinden ayıramadı ve izleyicilere gol yerine yan çizgideki hakemi gösterdi. Bu hal ise sosyal medyada taraftarlar arasında bir dayanışmaya yol açtı.

Profesyonel kameralara ve kameraman ekibine bütçe ayıramayan kulüp amacıyla bu hadise ardından taraftar destek amacıyla harekete geçti. Kulüp de bu destek hareketine tepkisiz kalmadı. Taraftarlara; yapacakları 65 dolarlık desteğe karşılık olarak, sahaya giriş tüneline isimlerinin yazılma imkanını verecek. Böylece hem kulübe destek sağlanmış hem de taraftarlarla kulüp arasındaki bağ güçlenmiş olacak.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.