Bitcoin

Fujitsu ve Mitsubishi, Metaverse Konusunda Kararlı

Küresel şirketler Fujitsu ve Mitsubishi, Japonya merkezli metaverse projesi Ryugukoku için güç birliği yapacak.

Japonya merkezli şirketler Mitsubishi ve Fujitsu, ülke için bir açık metaverse altyapısı oluşturmak hedefiyle “Metaverse Ekonomik Bölgesi” oluşturmaya odaklandı. Global şirketlerin bu atılımında, Japonya merkezli bankacılık devi Mizuho da yer alıyor.

Dev şirketlerin oluşturduğu bu yeni projenin ismi Ryugukoku olarak belirlendi. Ryugukoku, lokal işletmeler için bilgi yayma, pazarlama ve çalışma üslubu ıslahatı için ortak bir metaverse oluşturmak gayesiyle şirketleri buluşturuyor.

Fujitsu ve Mitsubishi, Ryugukoku ile Metaverse’e Sağlam Adım Atıyor

Japonya’da metaverse gayesiyle ortak bir proje oluşturuldu. Fujitsu ve Mitsubishi gibi devlerin de ortalarında bulunduğu bir küme Japon şirket, Japonya için açık metaverse altyapısı oluşturmak hedefiyle “Metaverse Ekonomik Bölgesi” projesine odaklandı.

Bu projeye katılan şirketler, Ryugukoku’nun teknik altyapısını oluşturmak hedefiyle, teknolojik yapılarını ve şirket hizmetlerini projeye entegre edecek.

Projeye dahil olan bankacılık devi Mizuho, Ryugukoku projesinde, “metaverse coins” için altyapı sağlayacak. Ayrıyeten Mitsubishi, “Web3 tipi metaverse finansal fonksiyonlar” için kapasite sağlayacak. Başka taraftan Sompo Japan Insurance, Web3 için sigorta ve risk siyaseti geliştirme üzerinde çalışacak.

Japonya’nın en büyük şirketlerinin attığı bu metaverse atağı, gelecekte neler olabileceği sorusunu da akıllara getiriyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/fujitsu-ve-mitsubishi-metaverse-konusunda-kararli/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu